Wierni z różnych zakątków kraju podążają na pielgrzymkę do Częstochowy. Wśród nich znaleźli się również pątnicy pochodzący z Aleksandrowa Łódzkiego. Niezależnie od aktualnych warunków atmosferycznych, oczekuje ich cztero-dniowe intensywne rekolekcje, które będą miały miejsce w trakcie podróży.

Początek pielgrzymki w Aleksandrowie Łódzkim zainaugurowano mszą świętą w kościele pod wezwaniem Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Jak stwierdził dyrektor pielgrzymki, ks. Leszek Skwarka: „To, że tu jesteśmy, to, że podejmujemy decyzję o udziale w pielgrzymce i zostawiamy za sobą nasze domy, wygodne łóżka i rodziny, dowodzi, że szukamy czegoś więcej”. Pielgrzymi mają przed sobą do przebycia 134 kilometry trasy, która została rozplanowana na cztery dni marszu. Tegoroczna grupa pątników składa się z 245 osób.

Do udziału w pielgrzymce zgłaszają się osoby z różnych grup wiekowych, a każdy niesie ze sobą swoje szczególne intencje. Według planu, 24 sierpnia około godziny 16 pątnicy powinni dotrzeć na Jasną Górę.