Festiwal Muzyczny pod nazwą Stacja Aleksandrów został zorganizowany z myślą o miłośnikach wyrafinowanej kultury. Jego twórcy, nie zapominając o entuzjastach muzyki poważnej, postawili sobie za cel również przyciągnąć tych, którzy nie mają zwyczaju bywać w filharmonii czy operze.

W inaugurującym festiwal dniu dominowały brzmienia z CK Wiednia, które rozległy się dopiero po oficjalnym otwarciu wydarzenia przez Burmistrza Aleksandrowa Kujawskiego – Kujawskiego. W swoim powitaniu życzył on wszystkim zebranym przyjemności z odbioru oraz niezapomnianych doznań muzycznych.

Cały sobotni wieczór upłynął pod znakiem muzyki dedykowanej Mikołajowi Kopernikowi i badanemu przez niego kosmosowi. Licznie zgromadzeni goście mieli okazję podziwiać mistrzostwo muzyków z Ensemble Calisia, którzy specjalnie na tę okoliczność zaprezentowali repertuar utworów z różnych epok, łączących fascynację kosmosem, gwiazdami i wszechświatem.

Multimedialny spektakl „Nic piękniejszego nad niebo”, poświęcony Mikołajowi Kopernikowi, to kompilacja utworów takich kompozytorów jak J.B. Lully, F. Chopin, C. Debussy, N. Paleja i K. Niegowski.