Funkcjonariusze policji z komendy w Aleksandrowie wpadli na nietrzeźwego kierowcę, który okazał się być pod wpływem substancji narkotycznych, nie alkoholu. Szczególnie niecodzienny styl prowadzenia samochodu marki Renault zwrócił ich uwagę.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę, 9 września. Funkcjonariusze patrolujący ulice Aleksandrowa zauważyli dziwną jazdę jednego z kierowców. Podejrzewając, że może on być pod wpływem alkoholu, postanowili go zatrzymać i przeprowadzić kontrolę drogową.

Interesujące było to, że badanie alkomatem nie wykazało obecności alkoholu w organizmie kierującego. Lecz w trakcie rozmowy z policjantami mężczyzna zachowywał się bardzo nerwowo. To spowodowało, że oficerów nasunęły się podejrzenia o możliwe współistnienie innych substancji odurzających.

Dalsze przeszukanie pojazdu oraz samego kierowcy potwierdziło te przypuszczenia. Policjanci znaleźli ponad 40 gramów marihuany. Poza tym, wynik narkotestu również dowiódł obecność niedozwolonych substancji w organizmie mężczyzny. W związku z tym, została mu pobrana krew do dalszych badań.