Odliczanie do XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom jest w pełnym toku, a Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie ma wyjątkowy plan na 29 maja tego roku. Planują uczcić to wydarzenie specjalnym Balem w Krainie Książki dla najmłodszych. W ten sposób Biblioteka chce uczcić nie tylko literaturę, ale także sport, bowiem rok 2021 został ogłoszony Rokiem Polskich Olimpijczyków.

Inicjatywa Biblioteki spotkała się z entuzjastycznym poparciem miejscowych instytucji edukacyjnych. Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie, biblioteka szkolna i Przedszkole „Leśne Skrzaty” w Aleksandrowie zdecydowały się współorganizować imprezę.

Zabawę rozpoczną grupy przedszkolne pięciolatków (z ul. Wesołej i ul. Klonowej), a także uczniowie pierwszych klas Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny. Każde dziecko będzie miało okazję przebrać się za swoją ulubioną postać z książek. Spodziewamy się więc zobaczyć między innymi księżniczki, Kota w butach, Piotrusia Pana, Bluey czy Kubusia Puchatka. Atmosfera na balu zapowiada się niezwykle kolorowa i pełna literackich nawiązań.

Wstępem do balu będzie podsumowanie konkursu plastycznego „Postać literacka i nowa przygoda sportowa”. Dzieci pod czujnym okiem swoich opiekunów stworzyły prace prezentujące wymyślone przez siebie sportowe przygody znanych postaci literackich. Zadziwiające jest to, że materiały, które wykorzystano do stworzenia prac, to nic innego jak zwykłe odpady. W ten sposób powstały niezwykłe kompozycje przedstawiające m.in. Kicię Kocię, Kubusia Puchatka, Małgosię i Kota w butach. Wszystkie grupy uczestniczące w konkursie zostały nagrodzone za kreatywność i zaangażowanie. Wykonane prace będzie można podziwiać na wystawie towarzyszącej balowi oraz w lokalnej bibliotece aż do końca wakacji.