W malowniczym Ciechocinku, popularnym kurorcie, odbył się charytatywny koncert. Przedsięwzięcie miało miejsce w znanym amfiteatrze – Muszli Koncertowej. Artystów, którzy wystąpili na scenie, łączył jeden cel – zebranie środków na renowację charakterystycznego budynku „Jedyna”.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie „Szmaragdowy Paw”, które postanowiło skierować dochód z koncertu na odnowienie dawnej kawiarni-klubu „Jedyna”. Istotnym punktem planowanej rewitalizacji jest stworzenie Centrum Aktywności Lokalnej. Wizja Stowarzyszenia to przekształcenie budynku w przestrzeń służącą rozwojowi młodzieży, gdzie będą mogli rozwijać swoje talenty, zdobywać nowe umiejętności i poznawać świat nauki i sztuki. Agata Krupa, prezes Stowarzyszenia „Szmaragdowy Paw”, podkreśla, że inicjatywa ma także na celu promowanie integracji międzypokoleniowej i aktywności obywatelskiej.

Ciechocinek to miasto szczególnie dbające o dobro swoich seniorów. Jednak równie ważne jest zapewnienie młodszym mieszkańcom możliwości do aktywnego i zdrowego życia. Stowarzyszenie „Szmaragdowy Paw” wierzy, że inwestowanie w młodzież to inwestowanie w przyszłość miasta. Dlatego zaapelowało do obecnych na koncercie o wsparcie, które pozwoli zrealizować plan stworzenia miejsca, gdzie młodzi ludzie będą mogli rozwijać swoje pasje, uczestniczyć w różnego rodzaju warsztatach i zdobywać cenne umiejętności.