Modernizacja i przebudowa dróg powiatowych

Kolejna dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Głowno. Niedługo rozpocznie się tam przebudowa drogi powiatowej na kilkukilometrowym odcinku prowadzącym do Domaradzyna. Przebudowa będzie miała kompleksowy charakter. Planuje się nie tylko wymianę nawierzchni na nową, ale również wykonanie poboczy, co znacznie poprawi komfort i bezpieczeństwo korzystania z drogi.

To druga inwestycja na terenie tej gminy, która jest właśnie prowadzona. Wcześniej zdecydowano o przebudowie drogi powiatowej na odcinku kilkuset metrów, od ulicy Towarowej do ulicy Żeromskiego.

W tym przypadku również dokonano zmiany nawierzchni, a dokładniej wymiany nakładki z asfaltu. Prace te zakończone zostały w pierwszych dniach października, a ich koszt sięgnął ok. 130 tysięcy złotych. Środki te pozyskano z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Druga z zapowiedzianych ostatnio inwestycji zostanie zrealizowana do końca listopada. Umowa między samorządem powiatowym a firmą wykonującą roboty została już podpisana. Łączy koszt inwestycji wyniesie ponad jeden milion złotych.

Wyższy standard dróg

Drogi w powiecie zgierskim stają się coraz bardziej wygodne dla użytkowników, a tym samym – bezpieczne. Kolejne prace remontowe i modernizacyjne trwają również w gminie Ozorków oraz w gminie Stryków.

W okolicach Ozorkowa, a dokładniej na drodze Maszkowice – Leśmierz – Ambrożew trwa właśnie wymiana nawierzchni oraz budowa zjazdów i poboczy. Planowany termin zakończenia prac to październik 2021 r. Koszt robót to ponad 530 tysięcy złotych.

Drogowców spotkamy także w Kiełminie (gmina Stryków). Wykonawca finalizuje właśnie budowę chodnika i wjazdów na odcinku ponad siedmiuset metrów. Modernizacja drogi finansowana jest przez środki pochodzące z budżetu powiatowego i gminnego. Łącznie kwota ta sięga prawie 300 tysięcy złotych.

Obecnie rozpoczyna się także kolejny etap modernizacji drogi powiatowej – na odcinku: Parzęczew – Budzynek.

Październik 2021 r. okazał się miesiącem wyjątkowej aktywności drogowców na drogach powiatu zgierskiego – pogoda sprzyja wykonywaniu prac, są to też ostatnie tygodnie aury, która pozwoli na zakończenie podjętych już inwestycji.