ZUS zaprasza na spotkanie

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wraz z Łódzką Izbą Przemysłowo-Handlową zapraszają przedsiębiorców z województwa łódzkiego na spotkanie w ramach projektu „Urzędy Bliżej Przedsiębiorców”.

Najbliższe wydarzenie odbędzie się 14 października, w godzinach: 13:00 – 14:30. Będzie ono przeprowadzone w formule hybrydowej – niektórzy z uczestników będą mogli wziąć udział w spotkaniu w trybie stacjonarnym, inni – w zdalnym.

Liczba miejsc (w trybie stacjonarnym) jest ograniczona. Do siedziby Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej zaproszonych zostanie maksymalnie dwadzieścia osób. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Jeśli osoby, które zapisały się później wyrażą chęć uczestniczenia w spotkaniu w formule online, będą musiały dysponować kontem (bezpłatnym) na platformie ZOOM. Zapisy będą przyjmowane do 12 października 2021 r.

Ważne tematy

Cykl „Urzędy Bliżej Przedsiębiorców” zainicjowany został w celu rozwiązywania najważniejszych problemów, z jakimi borykają się na co dzień w swojej działalności przedsiębiorcy. Tematem najbliższego spotkania będą ulgi w spłacaniu należności.

Omówione zostaną różne kwestie związane z tym problemem. Przedstawione zostaną m.in. ulgi, jakie można otrzymać w razie konieczności spłaty zadłużenia, korzyści jakie dają poszczególne rodzaje ulg, korzyści dla przedsiębiorcy, które wynikają z przyznanej mu ulgi.

Uczestnicy spotkania dowiedzą się również, jakie dokumenty należy przedłożyć, aby złożyć wniosek, w jakich przypadkach ulga nie zostanie przyznana i jakie formalności obowiązują przy podpisaniu umowy, której przedmiotem jest ulga.

Możliwe będzie także zadawanie pytań ekspertom. Można je będzie zadać jeszcze przed spotkaniem, również drogą mailową. Dzięki temu przedsiębiorcy otrzymają wyczerpujące odpowiedzi na najczęściej nurtujące ich pytania.