Hala na miarę XXI wieku

Aleksandrów Łódzki może się już poszczycić nowym obiektem sportowym, który jest jedną z najważniejszych inwestycji zrealizowanych w ostatnich latach. Mowa o nowoczesnej hali sportowej, którą wybudowano na terenie Zespołu Licealno-Sportowego.

To placówka o randze Szkoły Mistrzostwa Sportowego, dlatego jest z chęcią wybierana przez młodzież utalentowaną pod względem sportowym. Uczniowie aleksandrowskiego „Kopernika” osiągają wiele sukcesów, zarówno w zawodach krajowych, jak i na arenie międzynarodowej. Absolwentem szkoły jest m.in. olimpijczyk Tomasz Ścigaczewski, znany lekkoatleta.

Od teraz uczniowie, ale również inni mieszkańcy Aleksandrowa, będą mogli korzystać z wielofunkcyjnej i innowacyjnej hali sportowej, która jest również obiektem ekonomicznym i ekologicznym. Została zbudowana zgodnie z wytycznymi pozwalającymi uznać ten obiekt za budynek pasywny – co w skrócie oznacza – energooszczędny. Hala uzyskała certyfikat pasywności. Obiekt liczy 1700 m2.

Nowa hala – wiele możliwości

Podobnie jak inne obiekty tego typu oddawane do użytku w ostatnich latach, również aleksandrowska hala sportowa jest budynkiem wielofunkcyjnym, dzięki czemu można tu odbywać treningi w ramach wielu dyscyplin sportowych.

W hali znajduje się boisko, zainstalowane są trybuny, obiekt posiada także komfortowe i funkcjonalne zaplecze, a nawet studio, pozwalające na przeprowadzanie transmisji z rozgrywanych tu meczów czy zawodów.

Obiekt oddano do użytku niedawno, a już zapowiedziano dalsze inwestycje, które dodatkowo rozszerzą funkcjonalność hali. Jeśli uda się uzyskać środki z subwencji oświatowej – zakupione zostaną m.in. profesjonalne urządzenia do laseroterapii, analizatory składu ciała, manekiny treningowe czy maszyny do krioterapii. Takie wyposażenie zapewni optymalne warunki do profesjonalnego treningu sportowego.

Do tej pory na realizację inwestycji przeznaczono sumę ok. jedenastu milionów złotych. Dodatkowe wyposażenie ma kosztować ok. pół miliona złotych.