Ważna informacja dla klientów PUP

Powiatowy Urząd Pracy w Zgierzu opublikował komunikat, z którego treści wynika, że Punkt Informacyjno-Konsultacyjny w Aleksandrowie Łódzkim będzie zamknięty w dniach: 4 października – 29 października 2021 roku.

Jako powód zamknięcia podano braki kadrowe i związaną z tym niemożność obsługiwania klientów z Aleksandrowa i okolic.

Na razie nie wiadomo jeszcze, czy w listopadzie punkt będzie czynny, czy decyzja o zamknięciu zostanie przedłużona. W październiku 2021 r. klienci z tych miejscowości będą mieli możliwość skorzystania z usług oferowanych przez główną siedzibę Powiatowego Urzędu Pracy, w Zgierzu.

Aktualne godziny otwarcia placówki to: 8:00 – 14.30. W tym czasie można udać się do urzędu bezpośrednio, jednak nadal, z uwagi na sytuację epidemiczną rekomenduje się zdalne kontakty z urzędem. Wiele spraw można załatwić telefonicznie lub za pośrednictwem e-maili.

Organizacja obsługi klientów w PUP w Zgierzu

Gros spraw związanych z przedmiotem działalności Powiatowych Urzędów Pracy można zrealizować samodzielnie. Chodzi tu m.in. o rejestrację czy też wyrejestrowanie się – łatwo i szybko wykonamy te czynności za pośrednictwem serwisu internetowego Praca.gov.pl.

Jeśli konieczna jest wizyta w urzędzie, warto wcześniej umówić się telefonicznie na spotkanie – to znacznie usprawni obsługę klienta.

Jest również możliwość złożenia niektórych wniosków do skrzynki, która znajduje się przy wejściu do PUP w Zgierzu, ewentualnie wysłania ich do urzędu za pośrednictwem poczty tradycyjnej.

Obsługa niektórych wniosków prowadzona jest tylko w siedzibie PUP w Zgierzu – są to np. wnioski dotyczące tarczy antykryzysowej i innych instrumentów rynku pracy.

W siedzibie głównej PUP w Zgierzu na podobnych zasadach będą również obsługiwani klienci z Głowna, gdzie Punkt Informacyjno-Konsultacyjny został zamknięty do odwołania. Działa natomiast nadal punkt w Ozorkowie.