Kolejna edycja Święta Latawca

Nadchodzi październik, a wraz z nim bardzo lubiane, nie tylko przez najmłodszych, Święto Latawca. Najnowsza edycja święta odbędzie się 3 października 2021 r., w niedzielę. Początek imprezy o godzinie 15:00.

W tym roku święto Latawca odbędzie się w nowym miejscu – będzie to boisko przy Szkole Podstawowej w Rudzie Bugaj.

Na imprezę zapraszają organizatorzy, w tym Partnerstwo na rzecz Aleksandrowa Łódzkiego, Gmina Aleksandrów Łódzki, Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie oraz lokalne firmy, które zapewnią wiele atrakcji dla uczestników tego szczególnego, radosnego święta.

Słodki poczęstunek zapewni Cukiernia „Krakowiak” oraz Piekarnia „Stefańczyk”, nagrody ufundowały sala zabaw „Alexland” oraz pływalnia „Olimpijczyk”. Podczas Święta Balonów nie zabraknie również, podobnie jak w poprzednich latach, stoiska firmy Modelarz, która zapewni wszystkim uczestnikom imprezy możliwość udziału w zabawie, nawet jeśli nie posiadają oni swoich latawców.

Jedenaste spotkanie miłośników latawców w Aleksandrowie

Święto Latawca jest jedną z najpopularniejszych imprez plenerowych w gminie Aleksandrów Łódzki. W tym roku odbędzie się już po raz jedenasty.

To doskonała okazja do zabawy dla całej rodziny. Latawce wciąż sprawiają radość – zarówno młodszym, jak i starszym. Co szczególnie istotne – są na tyle atrakcyjne, że „potrafią” zachęcić dzieci i dorosłych, by wyjść z domu i „zostawić” komputer, smartfon, tablet i telewizor!

Jesienią zazwyczaj aura sprzyja zabawie z latawcami. Jak wiadomo – nie ma dobrej zabawy z latawcami bez wiatru – a o tej porze roku nie brakuje wietrznych dni.

Puszczanie latawców to doskonała rozrywka dla wszystkich – nie tylko sama zabawa i konkursy, ale również samo wykonywanie tych latających „konstrukcji”. Co prawda – atrakcyjne latawce można zakupić, ale nic nie daje takiej frajdy jak samodzielne wykonanie modelu i następnie podziwianie jego lotu!