Są środki na budowę ronda

Dobra wiadomość dla mieszkańców Aleksandrowa Łódzkiego i osób, które korzystają z tutejszych dróg. Są środki na realizację długo oczekiwanej inwestycji infrastrukturalnej, znacząco zwiększającej poziom bezpieczeństwa drogowego.

Mowa o rondzie, które powstanie w miejscu, które na pewno nie będzie zaskakujące dla żadnego mieszkańca. Ma ono powstać na skrzyżowaniu ulic Pabianickiej i Konstantynowskiej, które, niestety, zbyt często było „świadkiem” różnych wypadków, w których ucierpiało wiele osób.

Skrzyżowanie od lat jest przedmiotem szczególnego zainteresowania władz miejskich, które są zasypywane wnioskami zaniepokojonych o bezpieczeństwo swoje i bliskich aleksandrowian i osób, które mieszkają w okolicach miasta.

Mimo oczywistych wskazań do tego, by jak najszybciej dokonać tu reorganizacji ruchu drogowego, nie było na ten cel odpowiednich środków.

Teraz można powiedzieć, że rondo na pewno powstanie. W jakiej perspektywie czasowej? Prawdopodobnie nie dłuższej niż kilkanaście miesięcy.

Konieczne miliony

Wybudowanie ronda w niewielkim mieście mogłoby się wydawać celem, który nie jest szczególnie trudny do osiągnięcia w rozsądnym czasie. Okazuje się jednak, że środki, jakie należy przeznaczyć na realizację tego typu inwestycji obecnie liczone są w milionach złotych.

Po latach oczekiwań można już zapewnić, że rondo w okolicy problematycznego i stwarzającego realne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego skrzyżowania, na pewno powstanie.

Cztery miliony złotych na ten cel uzyskano z programu rządowego, kolejny milion wyasygnowały władze Aleksandrowa Łódzkiego. Prawdopodobnie w finansowaniu inwestycji weźmie udział jeszcze jeden podmiot – Starostwo Powiatowe w (z uwagi na to, że drogi krzyżujące się w Aleksandrowie nie należą do gminy. Jedna jest drogą krajową, druga – powiatową).