Zadbaj o swoje zdrowie!

W listopadzie br. w powiecie zgierskim odbywać się będzie akcja mająca na celu wykonanie istotnych dla zdrowia badań profilaktycznych, w celu przeciwdziałania rozwojowi chorób nowotworowych.

Zapisów na badania mogą dokonywać osoby pełnoletnie zamieszkujące na terenie powiatu zgierskiego. Badania będą wykonywane w kilku miastach regionu. Będzie to Zgierz, Aleksandrów Łódzki, Głowno oraz Ozorków.

Kobiety mogą wykonać badania markerowe dotyczące raka trzustki, jajnika oraz żołądka, a mężczyźni – raka gruczołu krokowego.

Chętni mogą dzwonić na infolinię działającą pod numerem telefonu 663 680 230 w celu potwierdzenia chęci uczestniczenia w planowanych badaniach profilaktycznych. Serwis będzie działał w ciągu kolejnych dni: 8, 9 i 10 listopada oraz dodatkowo 12 listopada, po Święcie Niepodległości.

Dzwonić można w godzinach od 8:00 do 15:00. W ramach programu badania można będzie wykonać w jednym z pięciu punktów w wymienionych wyżej miastach powiatu zgierskiego (dwie lokalizacje na terenie Zgierza).

Bezpieczne badania i dane

Na samo badanie można się będzie udać w terminie od 12 do 15 listopada 2021 r. W wybranym podczas zgłoszenia punkcie należy się zgłosić w godzinach jego pracy, danego dnia.

Badania będą realizowane przez firmę „Diagnostyka”, a wyniki można będzie odebrać bezpośrednio w punkcie pobrań albo zapoznać się z nim za pośrednictwem serwisu internetowego laboratorium.

Zarówno sam proces pobierania materiałów do badań, jak również wyniki i dane osobowe są w pełni bezpieczne i wykonane zostaną zgodnie z obowiązującymi procedurami dotyczącymi świadczenia usług zdrowotnych.

Organizatorzy akcji zachęcają wszystkich dorosłych mieszkańców powiatu zgierskiego do wzięcia udziału w badaniach, przypominając, że w przypadku chorób nowotworowych w sposób szczególny liczy się czas i możliwość rozpoczęcia leczenia w niezaawansowanej fazie procesu chorobowego. Temu właśnie mają służyć badania profilaktyczne.