Każdy może promować zdrową żywność

Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności prowadzi wiele działań mających na celu wspieranie zdrowego odżywiania. Do jednej z ostatnich akcji prowadzonych przez European Food Safety Authority (EFSA) dołączyły również polskie podmioty, w tym Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zgierzu.

Kampania ma zwiększyć świadomość żywieniową społeczeństw krajów Unii Europejskiej dzięki różnym działaniom edukacyjnym. Celem finalnym jest zapewnienie jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa żywieniowego, również poprzez postawę i codzienne wybory obywateli UE. Bez właściwego podejścia do diety, żadne, nawet najlepiej opracowane kampanie naukowe, edukacyjne czy marketingowe nie będą miały większego sensu.

Dlatego EFSA chce zaangażować w akcję „Wybieraj bezpieczną żywność” nie tylko podmioty publiczne, ale również wszystkie te osoby, które są na różne sposoby aktywne, np. w Internecie.

Bądź aktywny – weź udział w akcji EFSA

Akcja skierowana jest głównie do osób w wieku 25-45 lat, czyli tych, które zazwyczaj podejmują decyzje dotyczące diety swojej i swoich bliskich, jak i wykazują się największą aktywnością w sieci.

Do programu można dołączyć na różne sposoby. Jednym z nich jest możliwość dzielenia się materiałami promocyjnymi dostępnymi na stronach EFSA.

Warto również być na bieżąco z wszystkimi nowościami, które są prezentowane w serwisie internetowym kampanii. Można tam znaleźć m.in. wiele merytorycznych informacji na temat sposobów przechowywania żywności.

Przykładowo – jednym z ważnych tematów związanych z bezpieczeństwem żywności jest konserwacja produktów spożywczych. Bez zachowania podstawowych zasad w tym zakresie, nie można liczyć na to, że żywność nie będzie dla nas szkodliwa.

EFSA jest także aktywna w mediach społecznościowych. Profile Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności znajdziemy zarówno na Instagramie, YouTube, jak i na Twitterze czy LinkedIn.

Zachęcajmy swoich znajomych do tego, żeby świadomie wybierali najwyższej jakości żywność, która jest bezpieczna dla nich i dla ich rodzin.