Kradzieże w okolicach Aleksandrowa Łódzkiego

Nieczęsto się zdarza, żeby złodziej dał się złapać na gorącym uczynku. Tak się jednak stało kilka dni temu w okolicach Aleksandrowa Łódzkiego. Zaalarmowani przez sąsiadów niezamieszkałej posesji policjanci, ujęli w trakcie kradzieży młodego mężczyznę.

27-latkowi prawdopodobnie udało się już wcześniej wywieźć z tego miejsca rzeczy, które następnie sprzedawał w Internecie – być może dlatego nie zachował należytej ostrożności. Dzięki temu został zauważony przez sąsiadów i zaskoczony przez policjantów w trakcie ładowania „łupu” na przyczepę.

Przedmiotem zainteresowania złodzieja stały się meble oraz porcelana – wszystkie te rzeczy, które nadawały się do tego, żeby je sprzedać. W toku postępowania policyjnego okazało się, że nie było to jedyne włamanie w „wykonaniu” mężczyzny, któremu udało się również ukraść paliwo na stacjach benzynowych.

Za te czyny grozi mu teraz kara pozbawienia wolności nawet do dziesięciu lat. Obecnie 27-latek znajduje się pod dozorem policji. Jak się okazało, zatrzymany mężczyzna był już wcześniej notowany za czyny przeciwko prawu.

Mienie w znacznej części odzyskane

Policji udało się zabezpieczyć nie tylko mienie, które stało się łupem złodzieja w dniu zatrzymania. 27-latek realizował swoje plany od dłuższego czasu. Mieszkaniec powiatu pabianickiego w wynajmowanym mieszkaniu przetrzymywał większość skradzionego mienia, które zostało przejęte przez prowadzących postępowanie policjantów z Aleksandrowa Łódzkiego.

Szybko okazało się, że mężczyzna działał na wielu „frontach”. Usłyszał nie tylko zarzut kradzieży z włamaniem, ale również kradzieży tablic rejestracyjnych i kradzieży paliwa na stacjach benzynowych w innych miejscowościach województwa łódzkiego.

Proceder kradzieży w XXI w. kojarzy się głównie z oszustwami, takimi jak metodą na wnuczka, na policjanta itp. Coraz więcej osób pada także ofiarą cyberprzestępstw, takich jak pishing, który prowadzi do kradzieży środków finansowych bezpośrednio z kont bankowych.

Okazuje się jednak, że złodzieje działają również w bardziej tradycyjny sposób, dlatego tak ważne jest to, żeby mieć otwarte oczy na to, co dzieje się wokół nas. W przypadku rabunku z okolic Aleksandrowa przytomna postawa sąsiadów pozwoliła zatrzymać przestępcę w trakcie kradzieży.