Według najnowszych informacji przekazanych przez Budowlani SA, klub mistrza Polski Budo 2011 Aleksandrów Łódzki został wycofany z rozgrywek Ekstraligi w sezonie 2023/2024. Wiadomość tę potwierdził również Polski Związek Rugby.

Tegoroczne rozgrywki nie były dla drużyny z Aleksandrowa Łódzkiego łatwe. Mimo zdobycia dziewięciu punktów, zespół plasował się na przedostatnim, ósmym miejscu w ligowych rankingach. Jednak już w czerwcu 2023 roku triumfowali oni na swoim boisku nad Ogniwem Sopot w finałach Ekstraligi, kończąc mecz wynikiem 12:8.

Informacje o decyzji Budowlani Rugby Spółka Akcyjna o wycofaniu zespołu Budo 2011 Aleksandrów Łódzki z sezonu rozgrywkowego 2023/2024 zostały przekazane do Polskiego Związku Rugby w dniu 27 marca 2024 roku, jak podaje oficjalna strona polskie rugby.

Mistrzowie Polski Budo 2011 Aleksandrów Łódzki po ciężko wywalczonym zwycięstwie nad Ogniwem Sopot w 2023 roku, po wznowieniu rozgrywek w sierpniu, zanotowali tylko dwa zwycięstwa w dziewięciu grach. Przemysław Szyburski również podał się do dymisji ze stanowiska głównego trenera. Kibice na całym kraju mieli nadzieję, że zimowy odpoczynek pozwoli drużynie odzyskać siły i wrócić do rywalizacji na szczyt.

Niestety, marzenia kibiców nie spełnią się. Dnia 27 marca 2024 roku, Budowlani Rugby Spółka Akcyjna oficjalnie poinformowała Polski Związek Rugby o wycofaniu swojej drużyny z Ekstraligi. Powodem takiej decyzji jest skomplikowana sytuacja w klubie, co wpływa na trudności z utrzymaniem pełnego składu drużyny.