Rok szkolny nie musi być nudny

Co prawda „stary” rok szkolny właśnie się skończył, ale za dwa miesiące rozpocznie się nowy, choć dzieci i młodzież przez najbliższe tygodnie będą żyć zasłużonym letnim wypoczynkiem, jednak warto już dziś zadbać o to, żeby powrót do szkoły nie kojarzył się z czymś rutynowym, a nawet żmudnym.

Przez cały rok szkolny, czyli w kolejnych następujących po sobie dziesięciu miesiącach, wcale nie musi być nudno, wtórnie i niespecjalnie inspirująco – pod jednym warunkiem, że zdecydujemy się poświęcić nieco czasu swoim pasjom, a może dopiero je odkryjemy.

W poprzednich dwóch latach tego typu aktywności były utrudnione, tym bardziej dopiero co zakończony rok szkolny obfitował w wiele wydarzeń i projektów, które były adresowane do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, i które pozwoliły im na aktywność w obszarach nie tylko związanych ze szkołą, ale szerzej – z oświatą i co za tym idzie – również kulturą i sportem.

Nowy rok szkolny 2022/2023 w Aleksandrowie Łódzkim zapowiada się równie interesująco, m.in. dzięki bogatej ofercie Miejskiego Domu Kultury.

Warto już teraz zapisać dziecko na zajęcia, które z pewnością urozmaicą mu nadchodzącą jesień, zimę i wiosnę.

Rekrutacja trwa

Jeśli Twoje dziecko uczestniczyło już w zajęciach podobnych do tych, które realizowane są przez aleksandrowski MDK – warto kontynuować tę ciekawą przygodę i zapisać swoją pociechę do sekcji, która może ją zainteresować, a w ofercie placówki znaleźć można bogaty i różnorodny „zestaw” aktywności, adresowanych do młodych ludzi w różnym wieku.

Zapisów można dokonywać do 29 czerwca br., zostało zatem już tylko kilka dni. Stosowne dokumenty można pobrać w sekretariacie Miejskiego Domu Kultury w Aleksandrowie Łódzkim.

Tam również można zasięgnąć szczegółowych informacji na temat wolnych miejsc, sekcji działających w MDK, projektów i realizowanych w ramach rożnych programów zajęć.

Warto sprawić, żeby edukacja nie była kojarzona przez dzieci jedynie z „przymusem” – wręcz przeciwnie – aby przynosiła właściwy skutek, powinna mieć wiele wspólnego z zabawą i radością zdobywania nowych umiejętności. Zajęcia dodatkowe mogą być dobrym sposobem na zapewnienie dziecku właściwego rozwoju.

Co jeszcze możesz zrobić, żeby zapewnić dziecku szansę na optymalny rozwój? Wiele porad znajdziesz na Szkrab.pl.