Muzyczne wejście w lato

Koniec roku szkolnego i początek lata w najlepszym muzycznym stylu? Jest duża szansa na to, że z takim początkiem najlepszego dla wielu sezonu w roku będzie się kojarzyć Aleksandrów Łódzki.

Miasto w drugiej połowie czerwca organizuje Dni Aleksandrowa, które w tym roku przybrały zupełnie nowy wymiar – zainaugurowano nowy festiwal – Epicentrum Festiwal.

Na aleksandrowskiej scenie zaprezentowali się uwielbiane przez różne pokolenia i zwolenników wielu gatunków muzycznych grupy oraz wokaliści.

Wystarczy wspomnieć o takich tuzach polskiego rynku muzycznego jak KULT, KOMBII, Natalia Nykiel, czy Grubson.

Muzyczne święto zaplanowano na dwa dni, sobotę i niedzielę, 18 oraz 19 czerwca 2022 r. I takim właśnie świętem tegoroczne Dni Aleksandrowa się okazały, co nie może dziwić, patrząc na „skład” w iście gwiazdorskim wydaniu.

Epicentrum?

Nazwa nowego muzycznego wydarzenia na mapie Aleksandrowa i regionu łódzkiego zastanowiła Cię chociaż przez chwilę? Jeśli tak – cel organizatorów został osiągnięty. Słowo „epicentrum” budzi różne skojarzenia, zarówno z byciem w centrum czegoś, np. wydarzeń, jak i z trzęsieniem Ziemi.

Aleksandrów Łódzki jest zlokalizowany w szczególnym miejscu Polski, znajduje się niemal w centrum kraju, ale to nie wszystkie skojarzenia, które zarówno samo miasto, jak i nowa impreza muzyczna przez nie organizowana ma wzbudzić w odbiorcy.

Organizator zadbał o to (i deklaruje taką samą motywację na przyszłe lata i edycje wydarzenia), żeby na scenie było naprawdę energetycznie i jednocześnie w najlepszym stylu.

Wnioskując po tym, kto bawił aleksandrowską (i nie tylko) publiczność – możemy być pewni, że również za rok do Aleksandrowa przybędą świetni wykonawcy i publiczność, której nie jest obojętne to, co płynie z plenerowych scen, popularnych szczególnie w sezonie letnim, festiwali.

Władze miasta mają nadzieję, że Epicentrum Festiwal stanie się w świadomości coraz szerszego grona odbiorców najlepszym „przedsmakiem” zbliżających się wakacji, podczas których w Polsce nigdy nie brakuje wielu muzycznych spotkań.