Święto kolarstwa w Aleksandrowie

Już 29. maja 2022 r. odbędzie się długo oczekiwany wyścig kolarski „Masters”. Zapowiada się prawdziwe święto sportowe dla wielbicieli kolarstwa. Impreza będzie miała również odsłonę juniorską.

Młodzi kolarze będą mogli zaprezentować swoje umiejętności przed rozpoczęciem głównego wyścigu seniorskiego. Zaproszone do udziału w „młodszej” części imprezy są dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych.

Organizatorzy wytyczyli specjalne, krótsze trasy dla młodych kolarzy, tak aby mogli oni jednocześnie zmotywować się do sportowego wysiłku i podołali mu, żeby nie stracić tego, co w tym wieku jest najważniejsze w sporcie, a więc – zapału, jako wstępu do budowania motywacji.

Przygotowano cztery kategorie wiekowe. W pierwszej zaprezentują się przedszkolaki, w ramach drugiej – uczniowie klas 1-3, zarówno chłopcy, jak i dziewczęta. W trzeciej – uczniowie z klas 4-6, w czwartej – reprezentanci najstarszych klas szkół podstawowych, od 7 do 8.

Początek wyścigów juniorskich już od godziny 10:00

Warunki udziału w imprezie

Szczegółowe warunki wyścigu juniorskiego określono w regulaminie wydarzenia. Organizatorem wyścigu jest Urząd Miejski w Aleksandrowie Łódzkim.

Celem imprezy jest promocja aktywnego trybu życia i kolarstwa, jako jednej z form zdrowej rekreacji i wypoczynku. Juniorski wyścig kolarski to również najlepsza okazja do tego, aby „wyłowić” młode sportowe talenty.

Wyścig odbędzie się na różnych dystansach. Najkrótszy, czyli 200 metrów, będą mieć do pokonania przedszkolaki, dzieci z klas 1-2 pokonają jedno okrążenie, następne kategorie wiekowe – 2 okrążenia.

Wyścig ma charakter otwarty, uczestnictwo w nim jest bezpłatne. Wymagana jest opieka rodziców albo opiekunów prawnych oraz stosowne oświadczenie. Należy pamiętać, że każdy uczestnik wyścigu musi być wyposażony w kask.

Zwycięzcy otrzymają nagrody oraz pamiątkowe medale.