Nowa hala – nowe możliwości

Aleksandrowska Szkoła Mistrzostwa Sportowego dysponuje coraz lepszą infrastrukturą i sprzętem, dzięki którym młodzi, utalentowani sportowcy mają coraz lepsze warunki do rozwoju. Widać to już m.in. po sukcesach odnoszonych przez szkolną drużynę koszykarek.

Dziewczęta niedawno odnotowały doskonały wynik podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w kategorii U17. Zawodniczki UKS Basket zajęły wysokie, trzecie miejsce. To efekt ciężkiego treningu, talentu pasji i motywacji, ale również dobrych warunków, które są zapewniane m.in. dzięki otwartej w ubiegłym roku nowej hali sportowej, działającej przy Szkole Mistrzostwa Sportowego w Aleksandrowie Łódzkim.

Hala cieszy się dużym zainteresowaniem sportowców, młodszych i tych nieco starszych. Jest jednym z najważniejszych, o ile nie najważniejszym obiektem sportowym w mieście i w okolicy. Daje szerokie możliwości w zakresie rozwoju kultury fizycznej na różnych poziomach – amatorskim i zawodowym.

Obecnie hala jest sukcesywnie wyposażana w nowoczesny sprzęt, służący sportowcom uprawiającym różne dyscypliny.

Dofinansowanie dla Szkoły Mistrzostwa Sportowego

W ostatnich dniach podjęto kolejną decyzję, która będzie miała istotne znaczenie dla zwiększenia potencjału sportowego hali przy aleksandrowskiej SMS.

Placówka otrzyma duże dofinansowanie (ponad ćwierć miliona złotych) w ramach subwencji oświatowej przyznawanej szkołom przez Ministerstwo Finansów.

Środki pozyskane w ten sposób Szkoła Mistrzostwa Sportowego przeznaczy na zakup nowoczesnego wyposażenia nowej hali – będą to specjalistyczne urządzenia treningowe, w tym zapewniające doskonałe warunki do wykonywania treningu siłowego i motorycznego.

W hali rozbudowywane jest także nowoczesne zaplecze, w którym nie zabraknie odpowiedniego sprzętu, za pomocą którego można będzie przeprowadzać zabiegi z zakresu odnowy biologicznej.

SMS w Aleksandrowie Łódzkim dysponuje kompleksem kilku budynków oraz coraz lepszą infrastrukturą, które tworzą nowoczesny kampus sportowy dla młodzieży rozwijającej talenty w różnych dyscyplinach.

Chcesz zaangażować swoje dziecko w sport? Zobacz, jakie są najlepsze dyscypliny dla kilkulatków.