Solenizantki zapraszają do wspólnych i aktywnych obchodów

Co prawda – największą popularnością od wielu lat cieszy się wspólne świętowanie imienin przez Krystyny, jednak zaczynają je „doganiać” panie noszące imię Iwona. Imieniny Iwony już za pasem, a szczególne świętowanie tego dnia odbędzie się już w najbliższą sobotę, w Aleksandrowie Łódzkim, a dokładniej – na terenie Torfowiska Rąbień.

Dlaczego właśnie tam? Otóż – Iwony stawiają na ekologię, nie tylko w teorii, ale przede wszystkim w praktyce. Chcą więc spędzić swoje święto wspólnie (i wraz z innymi osobami, którym imię Iwona nie jest obojętne ani akcja, którą w tym roku „firmują”).

Torfowisko Rąbień jest jednym z ciekawszych przyrodniczo terenów w pobliżu Aleksandrowa Łódzkiego i w całym regionie, dlatego powinniśmy zrobić wszystko, żeby zachować je w jak najlepszym stanie, a tak nie będzie – jeśli teren ten nie będzie po pierwsze – wolny od różnego rodzaju śmieci.

Dlatego Iwony zapraszają na akcję wspólnego sprzątania, po której odbędzie spotkanie w bardziej „imieninowym” stylu – nie zabraknie więc m.in. słodkiego poczęstunku i innych atrakcji.

Eko-imieniny

Majowa sobota to świetny czas, wręcz idealny na to, żeby spędzić go w plenerze, a dzięki wspólnemu celowi i pracy – można go będzie również przeżyć w… pięknych okolicznościach przyrody – o ile choć trochę o nią zadbamy.

Takie akcje, jak wspólne sprzątanie (np. brzegów rzek albo sadzenie lasów, czy też właśnie akcja aleksandrowskich Iwon, które planują sprzątanie torfowiska, mającego status rezerwatu – ze względu na swoją wyjątkową wartość przyrodniczą) nie tylko integrują wokół istotnego dla uczestników wydarzenia celu, ale również uczą tego, że wystarczy nawet niewielkie, ale osobiste zaangażowanie, żeby zrobić coś pozytywnego w miejscu, które jest nam bliskie.

Od tego zaczyna się kształtowanie świadomości różnych problemów, np. takich jak konieczność zachowania przyrody w jak najlepszym stanie. Warto więc na takie akcje przyprowadzać dzieci – jak wiadomo – nie ma lepszego „nauczyciela” niż przykład, czyli teoria sprzęgnięta z praktyką.

Wspólne świętowanie imienin Iwony na Torfowisku Rąbień rozpocznie się już o godzinie 10.00. To będzie z pewnością udany i radosny dzień.