Święto Zgierza

Już jutro, 4 czerwca 2022 r., rozpocznie się oczekiwane przez cały rok Święto Miasta Zgierza. Warto odwiedzić miasto zarówno w sobotę, jak i w niedzielę – nie zabraknie różnych atrakcji, adresowanych do młodszych i starszych osób, które chcą spędzić miły i aktywny weekend w stolicy powiatu.

Muzycznymi gwiazdami święta będą Ania Karwan oraz Kuba Badach. Koncert odbędzie się w sobotę. Na scenie w parku miejskim najpierw zaprezentuje się popularna wokalistka – o godzinie 18:00, a dwie godziny później odbędzie się recital piosenkarza.

Zgierska publiczność może też liczyć na występy gwiazd w duecie. Nie byłby to pierwszy raz, gdy Ania Karwan i Kuba Badach śpiewali – z powodzeniem – razem.

Koncert gwiazd wieczoru to niewątpliwie jedna z największych, o ile nie największa atrakcja tegorocznego święta w Zgierzu, jednak na uczestników weekendowej imprezy czeka również wiele innych ciekawych wydarzeń, w których warto wziąć udział. Przygotowano bogaty program kulturalny, rekreacyjny i ekologiczny.

Zadbano o to, żeby każda osoba, która zdecyduje się spędzić najbliższy weekend w Zgierzu kojarzyła miasto z miejscem przyjaznym dla mieszkańców, jak i gości.

Artystycznie, sportowo i kulinarnie…

Tegoroczne obchody Święta Miasta Zgierza prezentują się wyjątkowo atrakcyjnie i różnorodnie. W harmonogramie imprezy nie zabraknie wydarzeń sportowych, kulinarnych oraz artystycznych. Wspólne świętowanie, w sobotę i w niedzielę, rozpocznie się przed południem.

Już od godziny 10:00 dzieci będą mogły korzystać z takich atrakcji jak: Młyńskie Koło, Magiczne Lustra czy Ścianka Przytulanka.

W pierwszy i w drugi dzień najbliższego weekendu odbędą się również ciekawe warsztaty dla osób zainteresowanych rękodziełem artystycznym i zdrowym, niebanalnym gotowaniem.

W Święcie Miasta Zgierza warto będzie uczestniczyć także w niedzielę – szczególnie ok. godziny 16:00, kiedy odbędzie się wspólne śpiewanie zgierskiego przeboju „Cztery córy” – wraz z obchodzących pięćdziesiąte piąte urodziny Zespołem Pieśni i Tańca „Boruta”.

Więcej szczegółowych informacji o Święcie Zgierza można znaleźć na specjalnej stronie internetowej Święto.Miasto.Zgierz.pl.