Copa Aleksandrów Łódzki

Wielkimi krokami zbliża się święto piłki nożnej w Aleksandrowie Łódzkim. Już 25 września br. rozpocznie się kolejna, siódma edycja Turnieju Piłki Nożnej „Copa Aleksandrów Łódzki”. Będą to rozgrywki o Puchar Burmistrza Aleksandrowa Łódzkiego.

Wrześniowe zawody, zaplanowane na weekend: 25 – 26 września 2021 r., odbędą się na stadionie imienia Włodzimierza Smolarka. Turniej ma na celu promocję aktywności fizycznej i zdrowej rywalizacji sportowej.

Do udziału w zawodach zaproszeni są dorośli piłkarze-amatorzy, co oznacza, że zawodnicy wchodzący w skład drużyn nie mogą na co dzień grać w drużynach piłkarskich zgłoszonych do Łódzkiego Związku Piłki Nożnej. Zasada ta nie dotyczy Klasy A i B.

Zespoły mogą liczyć do piętnastu zawodników, w każdym z nich nie może być zgłoszonych nie więcej niż trzech piłkarzy klasy okręgowej.

Jednym z najistotniejszych warunków regulaminowych, pozwalających na udział w turnieju jest również dobry stan zdrowia. Zgłoszenia przyjmowane są do 16 września 2021 r.

System rozgrywek

Cieszący się dużą popularnością lokalnych fanów futbolu turniej rozgrywany będzie w ciągu dwóch dni. Pierwszego dnia zawodów odbędzie się rywalizacja fazy grupowej, drugiego dnia – fazy pucharowej.

26 września w fazie finałowej znajdą się cztery najlepsze zespoły, które wywalczą sobie awans w ramach sobotniej fazy grupowej.

W pierwszej fazie zawodów zagrają drużyny, w których składzie znajdzie się siedmiu zawodników (wraz z bramkarzem), w fazie pucharowej – podobnie. Jednak mecze zostaną rozegrane w innych „widełkach” czasowych. Sobotnie mecze będą trwały piętnaście minut, niedzielne 2×12 minut.

Drużyny, które zgłoszą się do zawodów – wesprą tym samym stowarzyszenie Animal SOS. Każda drużyna będzie zobligowana do wpłaty wpisowego w wysokości 150 zł. Organizatorami VII Turnieju Piłki Nożnej „Copa Aleksandrów” są: Urząd Miejski w Aleksandrowie Łódzkim i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Losowanie drużyn można będzie śledzić na antenie Telewizji Aleksandrów.