Aleksandrów to gmina, która ma wiele powodów do zadowolenia. Wszystko dzięki panom z KGW Aleksandrów Czwarty, którzy zdobyli trzecią nagrodę i otrzymali specjalne wyróżnienie podczas finału renomowanego konkursu „Kobieta Przedsiębiorcza w stylu Eko”. Konkurs ten odbył się w Nieliszu, gdzie gospodynie z powiatu biłgorajskiego prezentowały swoje przetwory w sekcji „Zamknięte w słoiku”.

Tegoroczny etap konkursu jest kontynuacją popularnych rozgrywek „Kobieta Gospodarna Wyjątkowa” oraz „Kobieta Przedsiębiorcza”. Tym razem punktem centralnym wydarzenia było ekologiczne i efektywne wykorzystanie składników potraw kulinarnych.

Panie z Aleksandrowa zdecydowały się na zgłoszenie do udziału dwóch dżemów w kategorii „Zamknięte w słoiku”. Dżem marchewkowy, przyprawiony unikalnym smakiem, zdobył sympatię jury i zapewnił naszym gospodyniom miejsce na trzecim stopniu podium. Z kolei, buraczki w zalewie zostały docenione i otrzymały wyróżnienie w tej samej klasie.

– Jest nam niezmiernie miło z otrzymanych nagród. Finał przeprowadzono dla powiatów takich jak: biłgorajski, hrubieszowski, janowski, tomaszowski, oraz zamojski. Rywalizacja była intensywna, ale mimo to udało nam się zdobyć dwie nagrody – wyraża swoją radość Maria Paluch, liderka KGW Aleksandrów Czwarty.