Po szóstej kolejce ekstraligi rugby, sytuacja drużyn z Łódzkiego wygląda niezwykle mrocznie. KS Budowlani Commercecon Łódź oraz Budo 2011 Aleksandrów Łódzki poniosły kolejne gorycz porażek, co tylko potęguje ich trudną sytuację w lidze. Pierwsza z wymienionych drużyn zmierzyła się na własnym terenie z Arka Gdynia i niestety musiała uznać jej wyższość, przegrywając aż 0:102 (stan po pierwszej połowie to 0:55).

Nie lepiej radził sobie Budo 2011 Aleksandrów Łódzki. Mimo starcia na swoim stadionie, nie udało im się pokonać Juvenii Kraków. Przegrali to spotkanie wynikiem 18:33, mimo prowadzenia po pierwszej połowie 15:9.

Ostatnie miejsca w tabeli ekstraligi okupują właśnie łodzianie i aleksandrowianie. Nie jest to zaskakujący widok biorąc pod uwagę fakt, że obie ekipy nie odniosły dotąd żadnego zwycięstwa w sezonie 2023/2024. Trzeba przyznać, że tak ciężka sytuacja była niespodzianką – niewielu spodziewało się, że sezony tych drużyn potoczą się w tak dramatyczny sposób.