W czwartek 28 września, o godzinie 9.05, w miejscowości Słowak miało miejsce poważne zdarzenie drogowe. W wyniku nieprawidłowego włączenia się do ruchu przez operatora koparko-ładowarki, doszło do kolizji między tym pojazdem a samochodem osobowym. Kierujący koparką, 30-letni mężczyzna, nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającemu pojazdowi, co było bezpośrednią przyczyną zdarzenia – informuje Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu, podkomisarz Robert Borowski.

Samochód osobowy, którego kierownikiem była 31-letnia mieszkanka Bełdowa, poruszała się po drodze z pierwszeństwem podróży. Kobieta jechała na trasie Bełdów – Zgniłe Błoto, gdy nagle znalazła się w bezpośrednim zasięgu ładowarki. Niestety, nie zdążyła zareagować i wjechała prosto w łyżkę maszyny.

W efekcie uderzenia straciła kontrolę nad samochodem. Pojazd przejechał na prawą stronę jezdni, w wyniku czego obrócił się wokół własnej osi i przewrócił do góry kołami. Po dotarciu na miejsce służb ratowniczych, kobieta została przetransportowana do lokalnego szpitala, gdzie przeszła niezbędne badania diagnostyczne.

Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, jak podaje zgierska policja. Zarówno kierujący koparko-ładowarką, jak i poszkodowana kobieta nie byli pod wpływem alkoholu podczas incydentu.