Pod nadzorem prokuratury, funkcjonariusze policji wydobywają szczegóły tragicznego wypadku, który pochłonął życie 52-letniej kobiety. Policja sugeruje, że najprawdopodobniej brak elementów odblaskowych u ofiary mógł prowadzić do tej niefortunnej sytuacji.

Wypadku doszło ostatniego piątku (16 lutego) na terenie Zakrzewa, powiat aleksandrowski. Około godziny 20:00 zdarzenie miało miejsce poza granicami obszaru zabudowanego, miejscem nieoświetlonym. Kierowca osobowego pojazdu zderzył się tam z kobietą.

– Na podstawie preliminarnych ustaleń funkcjonariuszy, można stwierdzić, że 34-letni mężczyzna kierujący samochodem marki Kia uderzył w 52-letnią pieszą. Kobieta poruszała się lewą stroną drogi i nie miała na sobie żadnych elementów odblaskowych – komentuje asp. Marta Błachowicz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim.

Niestety, ten tragiczny incydent skończył się śmiercią kobiety na miejscu zdarzenia. Kierujący samochodem, po przejściu testów na obecność alkoholu, okazał się być trzeźwy.

Odwołując się do tego tragicznego incydentu, policja apeluje o większą ostrożność: – PAMIĘTAJMY O ODBLASKACH. Każda osoba piesza, która porusza się po drodze poza obszarem zabudowanym po zmierzchu, powinna mieć odblaski widoczne dla kierujących pojazdami. Należy pamiętać, że pieszy ubrany w ciemne ubrania jest widoczny dla kierowcy z odległości tylko około 40 metrów. Natomiast pieszy zaopatrzony w elementy odblaskowe jest widoczny nawet z odległości 150 metrów – podkreśla rzecznik policji.

– Odblaski mogą być różnego rodzaju przedmiotami przypinanymi do ubrań, opaskami, kamizelkami czy smyczami. Ważne jest, aby były one umieszczone na odpowiedniej wysokości: zaleca się umieszczać je na wysokości kolan, dłoni oraz w centralnej części klatki piersiowej i pleców – wówczas można mieć pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego – dodaje.