Znaleziono ciało policjanta

Ostatnie miesiące nie należą do najszczęśliwszych dla policji w regionie łódzkim. W ciągu kilku tygodni doszło do dwóch tragedii. Pod koniec listopada w jednostce w Łodzi postrzelił się funkcjonariusz, który służył w policji trzydzieści lat.

Pod koniec roku, 28 grudnia, doszło do podobnego zdarzenia w jednostce w Zgierzu, gdzie w godzinach nocnych odnaleziono ciało policjanta z raną postrzałową głowy.

Wszystko wskazuje na to, że czterdziestolatek targnął się na swoje życie. Znaleziono przy nim broń służbową, z której oddano strzał.

Aktualnie trwa dochodzenie prokuratorskie w tej sprawie. Wygląda na to, że również w tym przypadku doszło do samobójstwa, choć na razie nie można jeszcze w stu procentach potwierdzić tej hipotezy.

Zlecono sekcję zwłok, trwają przesłuchania, pracują też powołani w tej sprawie biegli.

Jedną z podjętych czynności jest m.in. sprawdzenie obrazów zarejestrowanych przez monitoring zamontowany na terenie jednostki. Policjant pełnił służbę od kilkunastu lat.

Coraz więcej prób samobójczych

Ostatnie miesiące dla wielu osób są bardzo trudne. Odnotowuje się coraz więcej prób samobójczych. Do takich ekstremalnych decyzji posuwają się ludzie w różnym wieku. Wielu ekspertów zwraca uwagę na problem, który stale ewoluuje i w znaczącym stopniu związany jest z depresją.

Schorzenie to nie jest „zarezerwowane” ani dla wieku, ani płci, ani dla określonych zawodów.

Prawdą jest jednak, że osoby, które z różnych powodów nie radzą sobie w życiu, czy bardziej – z życiem i pracują w miejscach, które „sprzyjają” podjęciu ostatecznej decyzji – czynią to i zazwyczaj skutecznie.

Wciąż jako społeczeństwo jesteśmy za mało otwarci na problemy psychiczne i emocjonalne, które mogą zaburzyć czyjąś równowagę – niejednokrotnie dotyczy to osoby z naszej rodziny czy z bliskiego otoczenia.

Jeśli zauważymy, że ktoś, kogo znamy zaczyna się inaczej zachowywać i widać u niego permanentną zmianę nastroju, powinno nas to zaalarmować – warto będzie przekonać osobę, która obojętnieje na wiele kwestii, które kiedyś były dla niej istotne, aby skorzystała z profesjonalnej pomocy.

To może uratować komuś życie!