Rozświetlony plebiscyt

To jeden z najbardziej efektownych konkursów w Polsce. Nie może być inaczej, jeśli celem zmagań plebiscytowych jest wyłonienie najpiękniej oświetlonego miasta w kraju. Chodzi o iluminacje świąteczne.

W grudniowe wieczory polskie miasta i miasteczka „przeobrażają” się w kolorowe i błyszczące krainy, niczym z baśni. Nie tylko w największych miastach iluminacje świąteczne robią wielkie wrażenie. Jeśli mamy okazję przejeżdżać przez mniejsze miejscowości, możemy poczuć się jak na planie świątecznego filmu.

Dekoracje świetlne są bardzo różne – albo bardzo bogate, albo monochromatyczne i bardziej ascetyczne. W zależności od gustów oglądających – ich uznanie mogą zdobyć zarówno jedne, jak i drugie.

Jeśli świąteczne iluminacje z danego miasta zostały zgłoszone do ogólnopolskiego plebiscytu „Świeć się z Energą 2021 – Świetlna Stolica Polski” – wciąż mają szansę na zdobycie tego szczególnego wyróżnienia i nagród, przewidzianych przez organizatorów.

Uważasz, że świąteczny Aleksandrów zasługuje na to, żeby powalczyć w ogólnopolskim finale? Oddaj głos właśnie na to miasto.

Etapy konkursu

Do 11 stycznia 2022 r. potrwa etap wojewódzki konkursu. Do tego czasu można oddawać głosy na miasta z województwa łódzkiego, które zostały zgłoszone do konkursu. Co ciekawe – można oddać do dziesięciu głosów dziennie na ulubioną kandydaturę.

Organizatorami konkursu są: Polska Press sp. z o.o. oraz PRO Media Sp. z o.o.. Patronem plebiscytu jest ENERGA Spółka Akcyjna. Nad prawidłowością przebiegu konkursu czuwa Komisja Konkursu Plebiscytowego.

Awans do finału krajowego otrzyma jedno miasto z każdego województwa. Etap finałowy rozpocznie się 14 stycznia 2022 r., zakończy 25 stycznia 2022 r.

O zwycięstwie, podobnie jak we wcześniejszym etapie konkursu, zadecyduje łączna liczba głosów oddanych na dane miasto. Są to głosy czytelników gazet oraz internautów zalogowanych w serwisach internetowych, które udostępniły swoje łamy na potrzeby zmagań konkursowych.

Konkurs ma charakter otwarty, a udział w głosowaniu mogą wziąć osoby pełnoletnie. Do plebiscytu można było zgłaszać miejscowości, które posiadają prawa miejskie.

Wyniki zostaną ogłoszone do 31 stycznia 2022 r. Nagrodą dla miast, które wygrały etap wojewódzki będzie sprzęt AGD o wartości 10 tys. zł. Nagrodą główną będzie tytuł „Świetlnej Stolicy Polski 2021”, sprzęt AGD i voucher o wartości 40 tys. zł na założenie instalacji fotowoltaicznej. Nagrody będą przekazane na wybrane przez miasta cele charytatywne.