Szkoły powiatu zgierskiego najlepsze w województwie łódzkim

Powiat zgierski po raz kolejny okazał się najlepszy w całym województwie łódzkim pod względem sportowym, a dokładniej – sportowej rywalizacji szkół.

Uroczyste podsumowanie poprzedniego roku zmagań sportowych w ramach różnych dyscyplin odbyło się kilka dni temu w Uniejowie. Podczas tej imprezy zainaugurowano jednocześnie nowy szkolny rok sportowy regionu łódzkiego.

Starosta Zgierski Bogdan Jarota miał zaszczyt odebrać w imieniu młodych sportowców puchar, który był nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca w szkolnej rywalizacji w sezonie 2021/2022.

Poprzedni rok zakończył się sukcesem, zarówno pod względem organizacji wielu zawodów, jak i, a może przede wszystkim – wyników osiągniętych przez sportowców reprezentujących szkoły działające w powiecie zgierskim.

Szkoły z Aleksandrowa Łódzkiego w ścisłej czołówce

Za tak dobre wyniki placówek z całego powiatu zgierskiego w głównej mierze „odpowiadają” szkoły z Aleksandrowa Łódzkiego. Uczniowie z tych właśnie szkół osiągnęli w ubiegłym sezonie szkolno-sportowym duże sukcesy na poziomie wojewódzkim i ogólnopolskim – w różnych dyscyplinach.

Młodzi reprezentanci Aleksandrowa Łódzkiego osiągnęli sukcesy w różnych kategoriach wiekowych. Osiągnięciami mogą się pochwalić zarówno uczniowie szkół podstawowych, jak i liceów, w tym LO. Im. Mikołaja Kopernika.

Drużyna koszykarska z tej właśnie szkoły (SMS – LO im. M. Kopernika) okazała się najlepsza w zawodach dziewcząt rozgrywanych w ramach Finału Ogólnopolskiego Liceliady. Nie ustępowali im również chłopcy, którzy mogą się pochwalić równie dobrym wynikiem (pierwszym miejscem) w lidze lekkoatletycznej. Bardzo dobrym osiągnięciem jest także brąz w tej samej lidze lekkoatletycznej, w kategorii dziewcząt.

Sukcesami mogą się pochwalić również młodsi uczniowie – w Finale Ogólnopolskiego Czwórboju Lekkoatletycznego pierwsze miejsce zajęli chłopcy reprezentujący Szkołę Podstawową nr 3, dziewczęta zostały wicemistrzyniami.

Przypieczętowaniem tych spektakularnych sukcesów młodych sportowców z Aleksandrowa Łódzkiego jest złoto w Drużynowych Biegach Przełajowych i Sztafetowych Biegach Przełajowych.