Niestety, ponure informacje napłynęły z małej miejscowości Jastrzębie, położonej niedaleko Lipna, na terenie Kujawsko-Pomorskiego. W poniedziałek wydarzyła się tam tragiczna sytuacja – 16-letnia dziewczyna została śmiertelnie potrącona przez samochód. Tego samego dnia również 12-letnia dziewczynka została uderzona przez ten sam pojazd, jednak na szczęście nie doznała poważniejszych urazów – poinformował służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo publiczne pracownik dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu.

Zgłoszenie o zdarzeniu dotyczyło drogi powiatowej numer 2137C. Zespół ratownictwa medycznego natychmiast udał się na miejsce. Niestety, pomimo ich starań, stwierdzili zgon 16-letniej ofiary. Młodsza z dziewcząt została poddana badaniom medycznym na miejscu zdarzenia, po czym przekazano ją pod opiekę rodziców. Na szczęście, dwie osoby znajdujące się w pojeździe odpowiedzialnym za potrącenie nastolatek, nie odniosły obrażeń i nie wymagały medycznej interwencji.

Bieżące dochodzenie w sprawie tego tragicznego zdarzenia prowadzi policja pod ścisłym nadzorem prokuratora. Celem jest ustalenie przyczyn i okoliczności dramatycznego wypadku, który pozbawił życia młodą dziewczynę.