Sport – skuteczna metoda rehabilitacji

Nie bez powodu mówi się, że sport to zdrowie. Wypowiadając te słowa, nie zawsze zdajemy sobie sprawę z „zakresu” tego powiedzenia. Sport może być bowiem nie tylko doskonałym treningiem dla ciała oraz skuteczną metodą przeciwdziałania wielu problemom natury fizycznej i psychicznej – a więc być efektywną aktywnością o znaczeniu profilaktycznym, ale zajęcia sportowe są także doskonałą terapią.

Przekonają się o tym dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, które wezmą udział w szczególnych warsztatach tenisowych – adresowanych właśnie do nich. Projekt został stworzony przez Fundację Catena, w partnerstwie z Fundacją PZU.

Warsztaty potrwają dziesięć dni i zrealizowane zostaną w ośrodku rehabilitacyjnym w Beskidach. Pobyt w takim miejscu będzie dla dzieci dużą odmianą, a dzięki realizacji specjalnego programu, który ma nie tylko rozwinąć ich umiejętności sportowe, ale również nauczyć samodzielności i integracji w grupie – także, a może przede wszystkim – doskonałą terapią.

Bogaty program warsztatów

Program warsztatów tenisowych przygotowano i sfinansowano z myślą o dzieciach na co dzień uczących się w szkołach specjalnych oraz w ośrodkach szkolno-wychowawczych działających na terenie miejscowości powiatu zgierskiego.

W ramach warsztatów organizatorzy zapewniają m.in. zakwaterowanie oraz wyżywienie, różne zajęcia rehabilitacyjne, m.in. pobudzające aktywność i świadomość funkcjonowania własnego ciała, zajęcia z komunikacji i wiele innych oraz bogaty program sportowy.

Dzieci biorące udział w warsztatach będą uczestniczyć przede wszystkim w zajęciach z tenisa, będą mogły również korzystać z basenu (niezależnie od pogody – obiekt w ośrodku jest kryty).

Dużym zainteresowaniem z pewnością będzie się również cieszył unihokej i liczne programy z zakresu gier w terenie.

To tylko niektóre z punktów różnorodnego programu, który zostanie zrealizowany podczas dziesięciodniowego turnusu. Ze szczegółami można się zapoznać w serwisie internetowym organizatora.