Oddział rehabilitacyjny w Szpitalu Powiatowym w Aleksandrowie Kujawskim przeszedł gruntowną renowację kosztującą ponad 12 mln zł. Inwestycja, która objęła nie tylko zakup nowoczesnego sprzętu i odświeżenie wyglądu wnętrz, ale także wsparcie dla pracy fizjoterapeutów, jak podkreśla dr Tomasz Chrościcki, ordynator oddziału. Działający od lat oddział rehabilitacyjny po przeprowadzonym remoncie jest teraz w stanie obsłużyć 22 pacjentów, sprostając tym samym potrzebom mieszkańców powiatu potrzebujących pomocy po operacjach, urazach czy cierpiących na choroby przewlekłe.

Fundusze na modernizację i rozbudowę oddziału wyniosły ponad 12 mln zł. Większość tej kwoty, ponad 10,4 mln zł, pochodziła z Unii Europejskiej. Dodatkowo rząd wspomógł inwestycję dotacją w wysokości 305 tys. zł, a pozostałą część kosztów, ponad 1,5 mln zł, pokrył szpital ze swoich środków własnych.

Mariusz Trojanowski, dyrektor Szpitala Powiatowego w Aleksandrowie Kujawskim, podkreślał skalę wykonanych prac. Mimo dużych wydatków, efekt końcowy jest imponujący. Zaznaczył, że rehabilitacja lokalnego lecznictwa jest widoczna i ciągle postępuje. Podczas około sześciomiesięcznej modernizacji oddział rehabilitacyjny był tymczasowo przeniesiony. Teraz, po renowacji, jest jednym z najbardziej nowoczesnych ośrodków w regionie, którego usługi wykorzystują nie tylko mieszkańcy powiatu aleksandrowskiego, ale także pacjenci z całego województwa i Poznania.

Dr Chrościcki zwraca uwagę, że inwestycja dotyczyła nie tylko wymiany sprzętu i modernizacji pomieszczeń, ale także wsparcia dla kadry fizjoterapeutów. To oni są kluczowym elementem funkcjonowania oddziału rehabilitacyjnego.