W dramatycznym spotkaniu na szczycie ekstraligi rugby, drużyna Juvenii Kraków zdołała zwyciężyć Orkan Sochaczew, pokonując ich 19:22. Ten emocjonujący pojedynek zakończony na korzyść Juvenii został opisany przez Kajetana Cyganika z Biura Prasowego Polskiego Związku Rugby. Budowlani Lublin także cieszyli się ze zwycięstwa, tym razem nad Lechią Gdańsk. W trójmiejskich derbach Ogniwo Sopot pokonało Arkę Gdynia.

Po sześciu kolejnych porażkach, drużyna Budo 2011 z Aleksandrowa Łódzkiego odniosła upragnione zwycięstwo. Sensacyjnie rozpoczęło się ich spotkanie z Pogonią Siedlce, którzy niedawno wzmocnili swoją drużynę graczami ze Skry Warszawa. Budo 2011, nie odnotowując do tej pory żadnego zwycięstwa w sezonie. Dmytro Prodeus przeprowadził udany sprint do piłki, który skutkował punktami dla gospodarzy. Kamil Brzozowski popisał się efektywnym podwyższeniem, co skutkowało wynikiem 7:0 na korzyść Budo 2011.

Przed przerwą, gracze Budo 2011 wykorzystali jeszcze dwa rzuty karne, dzięki czemu z przerwą schodzili do szatni prowadząc 13:0. Sytuacja ta zapowiadała emocje w drugiej części spotkania i dała kibicom nadzieję na przełamanie pechowej passy. W 48. minucie goście zdobyli swoje pierwsze punkty w meczu. Po uporczywej akcji Grzegorz Muszyński z Pogoni Siedlce przebił się przez obronę gospodarzy i zdobył punkty. Wynik podbił Nkululeko Ndlovu, co zbliżyło Pogoń do gospodarzy wynikiem 13:7. Choć Budo 2011 zdołało powiększyć przewagę dzięki karze, to to Pogoń była teraz drużyną atakującą.