Trwa zbiórka przyborów szkolnych

Miejski Dom Kultury w Aleksandrowie Łódzkim przypomina o trwającej zbiórce na rzecz wychowanków domów dziecka – Państwowego Domu Dziecka nr 1 oraz nr 2 w Łodzi. Zbiórka prowadzona jest do 30 września 2021 roku na terenie województwa łódzkiego.

Dzieci z Aleksandrowa Łódzkiego rozpoczęły nowy rok szkolny również w ramach specjalnie dla nich przygotowanych zajęć w Miejskim Domu Kultury. Dzięki różnorodnym propozycjom, mogą rozwijać swoje zainteresowania i talenty.

Kierownictwo placówki zwraca się do rodziców i opiekunów dzieci uczęszczających na zajęcia w MDK z prośbą o wsparcie innych dzieci – mieszkających w dwóch łódzkich domach dziecka. Chodzi o wyposażenie placówek w niezbędne do nauki i zabawy artykuły i przybory szkolne – takie jak: kredki, farby, zeszyty, bloki rysunkowe, pisaki, plasteliny, kleje, ołówki, długopisy, flamastry i inne przedmioty, bez których trudno sobie wyobrazić codzienność dziecka w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Jak pomóc?

Jeśli chcemy odpowiedzieć na apel wystosowany przez Miejski Dom Kultury w Aleksandrowie i wraz z dziećmi przyczynić się do tego, aby dzieci z łódzkich domów dziecka zaczęły nowy rok szkolny udanie – pomoc można szybko uskutecznić.

Wystarczy zakupić akcesoria szkolne i dostarczyć do siedziby MDK w Aleksandrowie – do końca września bieżącego roku.

Jeszcze przez dziesięć dni możemy umieszczać nasze dary dla podopiecznych łódzkich placówek w specjalnym pojemniku, który znajduje się w holu MDK.

Pamiętajmy, że pomoc ta ma wiele wymiarów – nie tylko materialny, czyli konkretną pomoc w „postaci” przyborów szkolnych niezbędnych do nauki, a także do zajęć odbywających się w domach dziecka, ale również wychowawczy.

Kupując wraz ze swoim dzieckiem artykuły, z których będą mogły korzystać inne, potrzebujące dzieci – bezpośrednio i w praktyce uczymy go wrażliwości społecznej, empatii i dostrzegania potrzeb innych ludzi. Nauka poprzez przykład jest, jak wiemy, najdoskonalszą  praktyką wychowawczą.