Po wielu miesiącach planowania, już jest gotowa dokumentacja projektowa na temat modernizacji istotnego skrzyżowania w Aleksandrowie Kujawskim. Starostwo Powiatowe już zaczęło poszukiwanie funduszy niezbędnych do realizacji tej inwestycji. W najbliższej przyszłości możemy oczekiwać rozpoczęcia prac budowlanych.

Dokumentacja ta, która została wytworzona w maju, dotyczy renowacji punktu spotkania czterech głównych arterii miejskich: ulic Słowackiego, Chopina, Dworcowej i Narutowicza. Plany zakładają transformację tego miejsca w skrzyżowanie o ruchu okrężnym. Dzieki temu znacząco poprawi się bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego oraz efektywność przepływu pojazdów.

Pomysł rekonstrukcji tego centralnego skrzyżowania był już poruszany w 2020 roku. Starosta Aleksandrowski, Lidia Tokarska, wyjaśniła cel projektu. Chodzi o reorganizację tego miejsca tak aby stało się ono bezpiecznym i wydajnym rondem dla dużej ilości pojazdów. Dodatkowo, starostwo chce zapobiec paraliżującemu ruch korkowi, który regularnie tworzy się przy oczekiwaniu na otwarcie przejazdu.