Stadion miejski w Aleksandrowie Kujawskim na jeden dzień zamienił się w wielką arenę sportowych zmagania dla ponad 150 przedszkolaków, którzy uczcili swój dzień poprzez udział w różnorodnych grach i zabawach. Maluchy reprezentowały przedszkola z całego regionu, zapewniając sobie niezapomniane wspomnienia.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację „Cypisek Dzieciom”, która dzięki swojemu zaangażowaniu i wsparciu Ministerstwa Sportu oraz Fundacji Orły Sportu, udało się zdobyć fundusze na realizację tego przedsięwzięcia w wysokości 5 tys. zł. Aktywnie zaangażowało się również Przedszkole Sióstr Służebniczek, które zadbało o smakowite poczęstunek dla wszystkich małych uczestników.

Sportowy nastrój dopisywał, a dzieci bawiły się doskonale przy jedzeniu waty cukrowej i popcornu, a także sycącej zupie i kiełbaskach prosto z grilla. Nie można było odmówić sobie tych smakołyków!

Imprezę pod swoje skrzydła wzięli burmistrz Arkadiusz Gralak oraz starosta Lidia Tokarska, którzy objęli nad nią patronat. W dniu pełnym radości i sportowej rywalizacji wzięły udział dzieci z wielu placówek, między innymi przedszkoli Cypisek, Stacyjkowo, Julian Tuwim, Akademia Malucha oraz Sióstr Służebniczek. Takie wydarzenia jak to są doskonałą okazją do integracji dzieci z różnych placówek – podkreślił Wojciech Żywica.