Najnowsza odsłona wakacyjnego święta w Aleksandrowie Łódzkim

Hasło „Plan B” już kolejny rok kojarzony jest przez mieszkańców Aleksandrowa i okolic z najlepszą rozrywką, „serwowaną” podczas wakacji.

Nie inaczej jest również w tym roku. Kolejne wydarzenia realizowane w ramach „Planu B” odbywają się w lipcu i w sierpniu.

Za nami więc już pierwsze imprezy, które cieszyły się dużym zainteresowaniem i co za tym idzie – frekwencją, a przed tymi, którzy do tej pory jeszcze nie zdążyli wybrać którejś z ciekawych i inspirujących propozycji atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu – następne możliwości.

Jedną z nich jest to, co ma do zaproponowania plenerowa scena w ogrodzie Biblioteki Publicznej w Aleksandrowie Łódzkim.

W poprzednich edycjach – projekt ten cieszył się bardzo dużą popularnością, w związku z tym zdecydowano o jego kontynuacji.

W piątek, 5 sierpnia, odbył się spektakl inauguracyjny, którzy przedstawiał losy jednego z najwybitniejszych polskich poetów, Powstańca Warszawskiego, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Był to wzruszający i pełen emocji wieczór.

Przed nami – kolejne.

Sierpniowy „Plan B”

Kolejna impreza w cyklu „Plan B” odbędzie się 7 sierpnia. Będzie to Dzień Pszczoły. Wszystkich wielbicieli tych pożytecznych owadów i tego, co potrafią nam dać swoją pracą, a więc przede wszystkim miodu, z pewnością ucieszy możliwość skosztowania tego wyjątkowego produktu i zakupu, bezpośrednio od pszczelarzy, którzy udzielą zainteresowanym różnych rad związanych z pszczelarstwem.

Kolejny sierpniowy weekend rozpocznie się 14 sierpnia, na terenie MOSiR, gdzie m.in. odbędzie się bieg terenowy i pokaz sprzętu wojskowego.

W związku ze Świętem Wojska Polskiego, 15 sierpnia, zaplanowano bieg z tej okazji. Będzie to już ósma edycja tego patriotycznego i sportowego wydarzenia.

21 sierpnia, o godz. 18.00 ponownie zaprasza scena w ogrodzie biblioteki. Tego dnia odbędzie się koncert zespołu Dagadana.

Sierpniową edycję „Planu B” zakończy Święto Kolorów HOLI i wiele innych atrakcji. Impreza odbędzie się 28 sierpnia i będzie jednocześnie zakończeniem wakacji w Aleksandrowie.

Lato, plener i sztuka? Co roku wielu z nas przekonuje się o tym, że to wyjątkowo udane „połączenie”. Plenerowych atrakcji nie brakuje w całej Polsce. Jedną z nich może się okazać np. plenerowy… fortepian. Zobacz, co o tej inicjatywie pisze portal HaloTychy.pl.