„Copa Aleksandrów Łódzki”

Już w najbliższy weekend, 17 i 18 września, do Aleksandrowa zawita święto piłki nożnej. Miasto będzie gościło pasjonatów futbolu, którzy wezmą udział w ósmej edycji Turnieju Piłki Nożnej „Copa Aleksandrów Łódzki”.

Piłkarze-amatorzy ponownie zawalczą o główne trofeum, jakim tradycyjnie jest Puchar Burmistrza Aleksandrowa Łódzkiego.

Organizatorzy, czyli Urząd Miejski w Aleksandrowie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają na główny obiekt sportowy w mieście, czyli stadion im. Włodzimierza Smolarka.

W sobotę odbędzie się pierwsza faza turnieju – grupowa. W niedzielę zagrają zwycięzcy grup. Będą to cztery zespoły, które zagrają w systemie pucharowym.

Turniej piłkarski będzie nie tylko świętem sportu, ale również szansą na wsparcie celu charytatywnego. Zapłacone przez zespoły wpisowe będzie przeznaczone na wsparcie działalności jednego ze stowarzyszeń działających w Aleksandrowie Łódzkim.

Warunki udziału w turnieju

W aleksandrowskim turnieju piłkarskim mogą wziąć udział osoby, które ukończyły osiemnasty rok życia. Uczestnicy nie mogą być członkami profesjonalnych drużyn piłkarskich. Warunek ten nie dotyczy zatem osób, które grają w drużynach z klasy A i B.

Zawodników grających w klasie okręgowej nie może być więcej niż trzech, natomiast skład liczebny każdego zespołu zgłoszonego do turnieju nie może być większy niż piętnaście osób.

Zespoły i kibice będą mogli się zapoznać z terminami poszczególnych meczów 15 września br.

Ósma już edycja popularnego turnieju sportowego adresowanego do amatorów pokazuje, że cel organizowania takich imprez, czyli zachęcenie do aktywnego spędzania wolnego czasu i rozwijania swoich umiejętności sportowych w duchu przyjaznej rywalizacji został osiągnięty.

Warto znaleźć taką aktywność sportową, która będzie nam szczególnie bliska i zdecydować się na to, żeby stała się stałym elementem naszego rozkładu dnia.