Poczuj ducha historii i weź udział w średniowiecznej zabawie!

Ostatnia niedziela lipca w Aleksandrowie Łódzkim miała być szczególna, okazuje się jednak, że z powodu niesprzyjającej aury, to dopiero dzień 27 sierpnia br. upłynie pod znakiem średniowiecznej zabawy, do której zaproszeni zostaną wszyscy mieszkańcy oraz goście miasta, szczególnie ci, którym bliskie są klimaty dawnych wieków, i którzy chcą choć przez chwilę poczuć się jak mieszkańcy średniowiecznych grodów.

27 sierpnia 2022 r. przybywajcie zatem do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na ulicę 11 Listopada, aby spędzić pięć godzin za pan brat z duchem minionych pokoleń.

Na to wyjątkowe wydarzenie zaprasza Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego. Wstęp jest bezpłatny.

Popularne obiekty aleksandrowskiego MOSiR w ostatnim dniach wakacji zmienią się nie do poznania – a to za sprawą oddziałów wojów, którzy będą prowadzić walki, rzemieślników i tancerzy, którzy nie omieszkają nauczyć zainteresowanych gości pikniku średniowiecznych pląsów.

Odbędą się również inne warsztaty, które przybliżą wszystkim tajniki niegdysiejszych rzemiosł. Nie zabraknie także akcentów kulinarnych oraz zabaw dla młodszych i starszych.

Rycerskie obyczaje, taniec i sute jadło

Jak przystało na zabawę w staropolskim stylu – jej uczestnikom nie zabraknie powodów do uśmiechu, czy to z powodu doskonałej kuchni, czy też emocji… sportowych – w średniowiecznym klimacie. Z pewnością zapewnią je walki wojów i rycerzy, którzy rozbiją w Aleksandrowie swoje obozowiska.

A skoro obozowiska, nie może również zabraknąć wyrobów rzemieślniczych i zaproszenia do stołu, na którym królować będą dawne potrawy. Pokazy i kulinaria to jednak nie wszystko. Chętni biesiadnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach, podczas których nauczą się podstaw władania bronią czy też technik tańca dawnego.

Z pewnością dużym zainteresowaniem będą się cieszyć stoiska rzemieślników, którzy na oczach zwiedzających będą wytwarzać swoje dzieła. Nauczą również swoich gości sztuki lepienia glinianych naczyń, tkania czy też wypiekania podpłomyków.

Co ciekawe – najmłodsi będą mogli zażyć zabawy podobnej do tej, która nieobca była dzieciom w dawnych wiekach. Na „średniowiecznym” placu zabaw zainstalowana zostanie m.in. karuzela w starym stylu.

Zabawa będzie miała również wymiar charytatywny – podczas pikniku zbierane będą fundusze, które pomogą jednej z mieszkanek miasta w walce z ciężką chorobą.