Pamiętaj o potrzebujących!

Grudzień to szczególny miesiąc w roku, gdy – „za sprawą” św. Mikołaja i Bożego Narodzenia – w pewien sposób wracamy wszyscy do krainy dzieciństwa i najpiękniejszych wspomnień. Dajemy sobie i naszym bliskim więcej czasu i zainteresowania, kupujemy prezenty i z radością oczekujemy na to, co i na nas będzie czekało pod choinką.

W tym szczególnym, magicznym czasie coraz częściej pamiętamy również o innych. Świąteczne akcje  charytatywne – ogólnopolskie, takie jak Szlachetna Paczka i lokalne – takie jak Paczka dla Seniora organizowana w Aleksandrowie Łódzkim uwrażliwiły nas również na potrzeby osób, których często w ogóle nie znamy.

Trudno sobie wyobrazić, żeby ktoś w Boże Narodzenie pozostał sam, bez uwagi innych i bez prezentów, a więc również bez nadziei na lepsze jutro. Święta powinny dać ciepło, szczególnie to duchowe – wszystkim ludziom.

Co konkretnie możemy zrobić, żeby wspomóc osoby potrzebujące? Warto zaangażować się bezpośrednio w niesienie pomocy – jako wolontariusz, ale również tak po prostu – dodając do swoich świątecznych zakupów produkty, którymi będziemy mogli obdarować innych.

Weź udział w lokalnym wydarzeniu charytatywnym

Paczka dla Seniora w Aleksandrowie Łódzkim organizowana jest już po raz piąty. Do udziału w tej akcji charytatywnej zapraszają: Burmistrz, Urząd Miejski oraz Aleksandrowskie Forum Społeczne.

Jeśli znasz starszą osobę w trudnym położeniu materialnym – zgłoś ją do udziału w projekcie. Masz na to czas do 15 grudnia br.

Rozpoczęto również zbiórkę darów, które będą przed świętami przekazane beneficjentom akcji. Organizatorzy proszą o zakup żywności, słodyczy, akcesoriów świątecznych, koców i innych rzeczy, przydatnych szczególnie zimą.

Można również przekazać datek – wpłacając pieniądze na konto Stowarzyszenia Aleksandrowskie Forum Społeczne. Środki pozyskane w ramach akcji zostaną przekazane na zakup żywności i innych artykułów, niezbędnych osobom starszym i samotnym, których na to nie stać.