Kilkadziesiąt rodzin z województwa łódzkiego wciąż czeka na pomoc!

Przed nami, a właściwie przed wszystkimi osobami, którym bliska jest idea „Szlachetnej Paczki” bardzo ważne wydarzenie – Weekend Cudów. To moment kulminacyjny akcji. Zgodnie z założeniami, do tego czasu wszystkie rodziny, które zostały objęte pomocą, powinny już ją otrzymać.

Okazuje się, że rok 2021 jest jednak trudniejszy od poprzednich, co nie powinno nikogo dziwić, jednak zawsze, nawet w trudniejszych latach, mobilizacja darczyńców w ostatnich dniach przed finałem akcji zawsze pozwalała obdarować potrzebujących, tak by przed Świętami Bożego Narodzenia nikt nie czuł się sam.

W tym roku wolontariusze z całej Polski zwracają uwagę na to, że mniej beneficjentów doczekało się pomocy. Nie znalazło się dostatecznie wielu darczyńców. Nie inaczej jest na terenie województwa łódzkiego, gdzie jeszcze w ostatnich dniach akcji brakowało chętnych do obdarowania aż sześćdziesięciu rodzin.

Jeśli chcesz wspomóc konkretną rodzinę – możesz liczyć na pomoc „Szlachetnej Paczki” do ostatniego dnia, a nawet do ostatnich godzin przed finałem. Wystarczy wejść na stronę internetową projektu i wyszukać potrzebujących.

Pomoc będzie kontynuowana

Jeśli do tej pory nie brałeś czynnego udziału w tym popularnym świątecznym dziele charytatywnym, a masz wolne środki, których wcale nie musi być dużo – po prostu pomóż. Nic nie daje większej satysfakcji, niż możliwość wywołania uśmiechu u osób chorych, samotnych i borykających się z problemami finansowymi .

Najczęściej ich potrzeby podstawowe. Rodziny potrzebują np. ciepłej odzieży na zimę, środków czystości czy jedzenia. Zdarza się, że starsza, samotna osoba albo rodzina, w której jest tylko jeden żywiciel, nie może sobie pozwolić na nowe meble, pralkę lub lodówkę.

Nawet, jeśli od razu nie możemy sobie pozwolić na tę nieco bardziej angażującą pomoc – sprzęt AGD, czy meble możemy przekazać potrzebującym później. Warto również, wzorem wielu innych darczyńców, złożyć się z rodziną czy przyjaciółmi na zakup sprzętu, który jest danemu beneficjentowi niezbędny.

Święta coraz bliżej – nie pozwólmy, żeby ktokolwiek w tym szczególnym czasie poczuł się odrzucony i pozbawiony nadziei!