Zapowiada się emocjonujący weekend dla fanów rugby, gdyż w najbliższych dniach odbędą się finałowe mecze ekstraligi w bieżącym roku. Na uwagę zasługują zwłaszcza spotkania wyjazdowe drużyn z łódzkiego regionu.

Na przedostatnim miejscu w klasyfikacji generalnej znajduje się drużyna Budo 2011 Aleksandrów Łódzki, która stawi czoła MKS Ogniwo Sopot nad brzegiem Bałtyku (jutro o godzinie 16). Równolegle, na samym końcu tabeli plasuje się KS Budowlani Commercecon Łódź, którym przyszło rywalizować z RC Orkanem w Sochaczewie (niedziela, godzina 15.30). Jest to ważne wydarzenie dla kibiców obu zespołów, którzy z niepokojem będą czekać na możliwe triumfy swoich ulubieńców.

W ramach innych starć ekstraligi rugby, Edach Budowlani Lublin zmierzą się z Awentą Pogonią Siedlce (jutro o godzinie 14), a RC Lechia Gdańsk weźmie udział w meczu przeciwko RC Arka Gdynia (niedziela o godzinie 13).

Kolejne spotkania punktowane w ekstralidze odbędą się dopiero za kilka miesięcy, w weekend 23/24 marca. Wtedy to drużyna Budo 2011 zagra na swoim terenie z Orkanem Sochaczew, a Budowlani Commercecon podejmą u siebie ekipę Edach Budowlani Lublin.