Miejscowy dworzec kolejowy doczekał się udogodnienia, jakim jest długo oczekiwany automat biletowy. Wybrano do tego celu pomieszczenie monitorowanej poczekalni, co spotkało się z entuzjastycznymi reakcjami mieszkańców oraz władz miasta.

Zgodnie z podjętą decyzją, maszyna do sprzedaży biletów została uruchomiona w piątek, 24 listopada. Usytuowano ją wewnątrz budynku dworca, na miejscu dawniej działających kas. W tym samym pomieszczeniu znajduje się również poczekalnia dla podróżnych. Dostępne są tam miejsca do siedzenia od poniedziałku do niedzieli, w godzinach od 6 do 20.

W rozmowie telefonicznej burmistrz Aleksandrowa Kujawskiego, Arkadiusz Gralak, zapewnił, że obszar ten jest stale monitorowany. Podróżujący będą mieli możliwość zakupu biletów za pomocą przekazów bezgotówkowych lub monet. W przypadku pojawienia się jakichkolwiek niejasności czy problemów z obsługą urządzenia, zachęcał szczególnie seniorów do kontaktu telefonicznego. Numery kontaktowe to 660 350 499 i są czynne od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9 do 17. Na linii dyżuruje osoba, która jest gotowa podejść do urządzenia i udzielić pomocy przy zakupie biletów.

Warto zaznaczyć, że w nowo zainstalowanym biletomacie dostępne będą wyłącznie bilety na regionalne przejazdy kolejowe.