Policjanci z Komendy Powiatowej w Aleksandrowie Kujawskim wykonujący swój patrol natknęli się na nietypowy przypadek. Zatrzymali 23-letniego mężczyznę z gminy Aleksandrów, który posiadał przy sobie ponad 320 gramów suszu konopi indyjskich oraz niewielkie ilości amfetaminy. Mężczyzna teraz musi liczyć się z możliwością spędzenia w areszcie nawet do 10 lat.

Funkcjonariusze patrolujący okolicę interweniowali w domu młodego mężczyzny, gdzie podczas kontroli zauważyli pewne nieprawidłowości sugerujące przechowywanie substancji zabronionych. Swoje przypuszczenia oparli na wieloletnim doświadczeniu i instynkcie policyjnym.

Ich przeczucia okazały się słuszne. W rezydencji 23-latka odnaleźli materiał dowodowy w postaci ponad 320 gramów marihuany oraz drobne ilości amfetaminy. Mężczyzna został natychmiast zatrzymany i osadzony w areszcie.

Prowadzący dochodzenie zarzucili mężczyźnie posiadanie znacznej ilości środków odurzających. W świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za takie przestępstwo grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności. Na razie mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące, do czasu dalszych postępowań.