Muzyczne lato w mieście

Najbliższy weekend w Aleksandrowie Łódzkim upłynie pod znakiem muzyki. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę odbędą  się koncerty: w piątek, 7 sierpnia – Pawła Domagały i Sorry Boys, w niedzielę – Agnieszki Greinert. Koncert sobotni odbędzie się na scenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Paweł Domagała jest jednym z najpopularniejszych aktorów młodszego pokolenia, znanym z wielu ról teatralnych i filmowych oraz serialowych. Szerszej publiczności jest znany przede wszystkim z dokonań muzycznych. Jest autorem wykonywanych przez siebie piosenek. Popularność w całym kraju przyniósł mu utwór „Jestem tego wart”, który stał się przebojem polskiej sceny muzycznej.

Podczas koncertu w Aleksandrowie Paweł Domagała wykona utwory ze swojego trzeciego albumu „Wracaj”. Zaprezentowane zostaną także piosenki z dwóch wcześniejszych płyt – „Opowiem Ci o mnie” oraz „1984”.

Sorry Boys to warszawska kapela, aktywna na scenie muzycznej od kilkunastu lat. Stworzona przez Tomasza Dąbrowskiego i Piotra Blaka, do których dołączyła Bela Komoszyńska, tworząca niepowtarzalny klimat swoim charyzmatycznym wokalem.

Utwory grupy znalazły się m.in. w popularnej składance „Minimax” kultowej audycji Piotra Kaczkowskiego. Największą popularność w dorobku zespołu zyskał album „Roma” z hitem „Wracam”, który dał zespołowi dominację do Fryderyka.

Cały wpływ ze sprzedaży biletów zostanie przekazany Ochotniczej Straży Pożarnej w Aleksandrowie Łódzkim na zakup nowego wozu strażackiego.

Niedziela w rytmach lat 20.

W niedzielę publiczność w Parku Miejskim będzie się mogła przenieść muzycznie do klimatów charyzmatycznych, przebojowych i romantycznych lat 20. A to wszystko za sprawą koncertu Agnieszki Greinert. Program „Nikt, tylko ty – piosenki 20-lecia międzywojennego” rozpocznie się o godz. 18.00. Artystce na scenie towarzyszyć będą Paweł Jabłoński (fortepian i akordeon) oraz Piotr Górka (kontrabas).

Agnieszka Greinert jest aktorką i piosenkarką, od lat związaną z łódzką sceną teatralną i muzyczną. Jest też profesorem w łódzkiej filmówce, gdzie prowadzi zajęcia z piosenki dla studentów aktorstwa.

Na niedzielny recital artystki złożą się kultowe utwory dwudziestolecia międzywojennego, którego admiratorką od wielu lat jest Agnieszka Greinert.

Koncert organizowany jest przez Partnerstwo na Rzecz Aleksandrowa Łódzkiego. Wstęp – wolny. Więcej informacji m.in. na stronie Aleksandrow-lodzki.pl.