„Zanim opadną liście”…

15 sierpnia w Aleksandrowie Łódzkim upłynie w pełnym energii klimacie muzyki romskiej –  idealnie „dopasowanej” do sierpniowej aury – lata, które jeszcze jest w rozkwicie, ale nosi już w sobie nutę przedjesiennej melancholii.

W najbliższą niedzielę, o godzinie 16:00 rozpocznie się koncert „Zanim opadną liście” w wykonaniu zespołu Perła i Bracia. Kapela wykonuje pełną pasji, tradycyjną muzykę, bazującą zarówno na instrumentach, jak i na wokalu. Koncerty zespołu cieszą się dużą popularnością – nie może być inaczej – potrafią porwać publiczność! Są pełne niekłamanej energii, żywotności i kolorów. Tego wszystkiego, co kojarzy się z latem.

Nie tylko muzyka i żywiołowa choreografia powodują, że muzyka cygańska ma wielu fanów. Jakością samą w sobie jest również warstwa wokalna. W zespole Perła i Bracia za tę sferę „odpowiada” przede wszystkim Perła, czyli Krystyna Markowska, uznana romska pieśniarka.

Tradycja i współczesność

Muzyka romska, podobnie jak wiele innych gatunków, zawdzięcza swoją popularność u słuchaczy różnych pokoleń umiejętnym łączeniem tradycji i nowoczesności. Muzyka tak tradycyjna, jak romska – w dużym stopniu opiera się na swojej historii, która wciąż jest żywa – ożywiana przede wszystkim w czasie koncertów, które mają swoją niezwykłą moc.

Na koncercie w Aleksandrowie publiczność usłyszy pieśni znane i uznane, tradycyjne, wykonane również w nowszych aranżacjach, które „przemawiają” zarówno do starszych, jak i młodszych odbiorców. Przy takiej muzyce mogą się doskonale i wspólnie bawić.

Jak można się domyślić – głównym motywem prezentowanych przez zespół pieśni są uczucia – różne: od miłości, przez melancholię, nostalgię… Wszystko to, co od lat buduje jednocześnie żywiołowy i refleksyjny klimat romskiej muzyki.

Na niedzielny koncert zespołu Perła i Bracia zaprasza organizator – Partnerstwo na Rzecz Aleksandrowa Łódzkiego. Inicjatywę wsparła finansowo gmina Aleksandrów Łódzki.