Kolejna „Pandemiczna Dycha” już w najbliższą niedzielę

15 sierpnia 2021 r. odbędzie się druga edycja specjalnego biegu, który nie bez powodu nazwano „Pandemiczną Dychą”. Bieg będzie liczył dziesięć kilometrów – podobnie, jak w ubiegłym roku. „Dycha” zastąpiła rozgrywany we wcześniejszych latach półmaraton.

W tym roku, podobnie jak w 2020, zdecydowano o „okrojeniu” trasy, jednak nie zrezygnowano z organizacji tej imprezy sportowej – w trosce o zdrowie uczestników i o promocję aktywnego trybu życia, mimo różnych przeciwności. Trudniejszy czas w życiu społeczeństwa nie może się wiązać z zaniedbaniami – szczególnie pod względem zdrowotnym i psychofizycznym.

Nie ma lepszego sposobu na zachowanie organizmu w dobrej kondycji, szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy tak wielu z nas prowadzi siedzący tryb życia i ogranicza różnego rodzaju, zwykłą, codzienną aktywność, jak bieg. Jeśli nie mamy przeciwskazań do biegania, warto rozwijać tę pasję. Imprezy, takie jak biegi masowe, są najlepszym sposobem na to, by myśląc o udziale w nich, budować rozsądnie swoją kondycję zdrowotną i sportową.

Duża popularność biegu – przedłużone zapisy

Bieg cieszy się większą od spodziewanej popularnością, dlatego organizatorzy przedłużyli możliwość dokonywania zapisów o kolejne trzy dni. Można ich było dokonać do 12 sierpnia br. Podobnie jak w ubiegłym roku, bieg odbędzie się w kilku kategoriach, w tym w dwóch podstawowych.

Zostaną wyłonieni zwycięzcy biegu dla Służb Mundurowych i Samorządowców. Oczywiście do biegu zaproszeni są wszyscy chętni, nie tylko związani z tymi środowiskami. Trzeba jednak przyznać, że zawody cieszą się największym zainteresowaniem właśnie wśród przedstawicieli służb mundurowych, natomiast wyodrębnienie kategorii „Samorządowiec” miało związek z obchodzonym w roku 2020 trzydziestoleciem samorządu terytorialnego w III RP.

Nagrody i dyplomy zostaną przyznane również Mistrzowi i Mistrzyni Aleksandrowa Łódzkiego. Więcej informacji dotyczących zawodów i pełny regulamin imprezy – na stronie Datasport.pl.