Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej

Pod koniec czerwca br. w Sokolnikach-Lesie zainaugurowano kolejną edycję cieszącego się wielkim zainteresowaniem melomanów, Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Muzyczne Lato”.

Aktualna edycja tego muzycznego święta, jednej z najważniejszych imprez artystycznych w powiecie zgierskim, jest już trzydziestą czwartą jego odsłoną. Festiwal ma zatem bogatą i wieloletnią tradycję, charakteryzującą się najwyższym poziomem, „zapewnianym” przez zapraszanych artystów.

Dlaczego o festiwalu w Sokolnikach można mówić właśnie jako o muzycznym święcie? Jest to bez wątpienia wydarzenie artystyczne z kręgu kultury wyższej, które integruje wszystkich miłośników muzyki – zarówno wykonawców, jak i melomanów, dla których możliwość wysłuchania muzyki na żywo jest zawsze wyjątkowym wydarzeniem.

Szczególnie latem – festiwale cieszą się wielkim zainteresowaniem publiczności – i tej z wyrobionym już muzycznym gustem, i młodszej, która dopiero odkrywa sztukę „pisaną” nutami.

Pierwszy koncert tegorocznego festiwalu odbył się 26 czerwca w kościele Matki Bożej Królowej w Sokolnikach-Lesie.

Kolejne koncerty

  1. edycja sokolnickiego festiwalu jest bardzo romantyczna… Nie może być inaczej, ponieważ przyświeca jej motto: „Dwieście Lat Romantyzmu Polskiego”.

Już koncert inaugurujący pokazał  jak bogatą kulturą muzyczną okresu romantyzmu możemy się delektować – dzięki kompozytorom z epoki i dzisiejszym wykonawcom. 26 czerwca wystąpiła orkiestra „Łódzkie Smyczki”, którą poprowadził obchodzący piękny jubileusz, pięćdziesięciolecia pracy twórczej, Ryszard Jan Osmoliński.

Przed audytorium zaprezentowały się również solistki – Zofia Wlazło (wiolonczelistka), sopranistka Agnieszka Osmolińska i Monika Sylwia Osmolińska – skrzypaczka.

W tym roku festiwal potrwa do 14 sierpnia. Przed melomanami zatem jeszcze wiele okazji do delektowania się pięknem muzyki romantycznej.

Najbliższy koncert już  17 lipca, następne – 24 lipca, 31 lipca oraz 7 sierpnia – wszystkie rozpoczynają się o godzinie 18.00.

14 sierpnia zaplanowano zakończenie festiwalu. Tego dnia odbędzie się koncert Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków, reprezentujących łódzkie środowisko artystyczne.