Lato, Paryż, Aleksandrów!

Piękna pogoda i doskonała muzyka – to gwarancja udanego, wakacyjnego wieczoru. Nie bez powodu koncerty plenerowe – zarówno festiwalowe, jak i kameralne, cieszą się tak dużą popularnością latem.

Mieszkańcy Aleksandrowa Łódzkiego już 30 lipca będą mieli okazję wziąć udział w prawdziwej muzycznej uczcie. Burmistrz Aleksandrowa i Partnerstwo na rzecz Aleksandrowa Łódzkiego zapraszają na letni koncert, tym razem w rytmach muzyki francuskiej i nie mniej lubianych rytmów gypsy.

Na letniej scenie „Moniuszkowców” wystąpi Club de Paris – zespół, który w repertuarze – zgodnie ze swoją nazwą – ma przede wszystkim muzykę, która „opisuje” klimat stolicy Francji.

Koncert „Kocham Paryż” dedykowany jest tym słuchaczom, którym nie jest obojętna kultura muzyczna i niepowtarzalna aura tego pięknego miasta. Jeśli chcemy sobie przypomnieć czas, który spędziliśmy w uroczych paryskich kafejkach, w bogatych muzeach, na spacerach po paryskich ulicach i placach, na rejsie po Sekwanie – warto w piątek, o godzinie 18.30, przyjść do siedziby Moniuszkowców i dać się ponieść paryskim nutom.

Club de Paris

Zespół zagra w składzie: Gabriela Tesarska (skrzypce), Michał Mroziński (akordeon) oraz Michał Waich (kontrabas). Na piątkowy wieczór w Aleksandrowie Łódzkim muzycy przygotowali urozmaicony repertuar, który na pewno trafi w gusta wszystkich, którzy zechcą tego dnia oddać się przyjemności słuchania muzyki na żywo.

W programie m.in. utwory Fryderyka Chopina, Dymitra Szostakowicza, Astora Piazzoli, najpopularniejsze standardy jazzowe, swing i gypsy, czyli cieszący się od lat wielką popularnością, będący twórczym połączeniem kilku nurtów – Gipsy Jazz, znany w Paryżu również jako Jazz Manouche. Muzyka wprost z francuskich klubów, kabaretów i scen.

Dajmy się ponieść paryskiemu klimatowi, gorącemu jak tegoroczne lato!