Kino plenerowe zaprasza

Przed nami kolejny wakacyjny weekend, a to oznacza weekendowe atrakcje w Aleksandrowie Łódzkim. Już dziś wieczorem odbędzie się pokaz filmowy w ramach letniego kina plenerowego. Repertuar – jak zwykle – nie byle jaki!

Już o 21:00 projekcja nagrodzonego Oscarami obrazu „Green Book”. To szczególny komediodramat, oparty na prawdziwej historii. A jest to rzecz ciekawa, nie może być inaczej, skoro fabułę tworzą losy tak odmiennych, jakby się mogło wydawać postaci, jak pianista z wyższych sfer i jego kierowca-ochroniarz, który wywodzi się z zupełnie innych kręgów i jest zwykłym, chciałoby się powiedzieć – „cwaniaczkiem”. Tak odmienne osoby razem ruszają w długą drogę – turnee. Co z tego wyniknie? Jak dadzą sobie radę w swoim, jakże niedostosowanym, towarzystwie?

Druga propozycja na dzisiejszy wieczór jest równie interesująca – tym razem będzie to „Parasite” – znany film produkcji południowokoreańskiej, będący opowieścią o losach biednej rodziny, do której, uśmiecha się w końcu los, a to za sprawą propozycji dobrze płatnej pracy u dobrze sytuowanych ludzi. Okazuje się jednak, że ich dom skrywa pewną tajemnicę…

Brzmi zachęcająco? Warto spędzić piątkowy wieczór i noc w kinie pod chmurką – oczywiście w Parku Miejskim.

Smakowity… weekend w Aleksandrowie

Ten weekend upłynie w Aleksandrowie Łódzkim pod znakiem smaku. W piątek – uczta filmowa, a w sobotę i w niedzielę coś atrakcyjnego dla kubków smakowych. A to za sprawą zlotu food trucków, które  – jak zawsze – zaoferują pełną paletę kulinarnych smaków – od tradycyjnych, po egzotyczne.

Każdy smakosz na pewno znajdzie w foodtruckowym menu coś dla siebie. Potrawy pikantne, łagodniejsze i na słodko, tradycyjne i wegetariańskie, dla starszych i dla najmłodszych. Wydarzenie będzie miało miejsce również w Parku Miejskim.

O dobry nastrój zadba DJ, a na dzieci będą oczekiwały dodatkowe atrakcje, w postaci uwielbianych przez nie dmuchańców.

Początek imprezy w sobotę 31 lipca, o godzinie 12:00.